pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Edukacja ekonomiczna polskiego społeczeństwa
Tytuł książki:

Edukacja ekonomiczna polskiego społeczeństwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 164 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375568639
ISBN: 978-83-7556-863-9
Data: 2016-09-15
39.82  46.00  6.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Edukacja ekonomiczna polskiego społeczeństwa - Beniamin Noga, Marian Noga, Agnieszka Dejnaka - opis książki:

Światowy kryzys gospodarczy, który rozpoczął się w 2007 roku i w niektórych krajach trwa do dzisiaj, uświadomił wszystkim, że wiedza ekonomiczna polskiego społeczeństwa jest niestety niewielka albo - jak podkreślają to publicyści - katastrofalnie niska. Z naszych obserwacji wynika, że niewielką wiedzę ekonomiczną mają również politycy i przede wszystkim parlamentarzyści, którzy przecież mają stanowić prawo, w tym prawo w gospodarce. Dlatego też doszliśmy do wniosku, że warto napisać monografię, która będzie realizowała dwa cele:
Cel 1. W sposób prosty i jednocześnie precyzyjny, będziemy opisywać fundamenty teorii ekonomicznej i przedstawimy metody przekazania tej teorii społeczeństwu, co stanowi istotę edukacji ekonomicznej.

Cel 2. Ta monografia per se, sui generis stanowić powinna instrument, narzędzie, środek, zdobywania wiedzy ekonomicznej, przez Tych, którzy ją przeczytają.

Nie jest prawdą, że wiedzę ekonomiczną najlepiej jest przekazywać za pomocą przykładów (caseów). Naukowcy już dawno odkryli, że za pomocą przykładu można udowodnić każdą tezę. Dlatego też, społeczeństwu trzeba przekazywać wiedzę teoretyczną i aplikacje, a nie tylko same aplikacje.

Należy walczyć ze stereotypami, np. że nie można nauczyć się przedsiębiorczości, dlatego też przedsiębiorcą trzeba się urodzić. Nauczyć kogoś i nauczyć się można zarówno przedsiębiorczości, jak i menedżerstwa oraz ekonomii, jako nauki o prawach rządzących produkcją i podziałem dóbr, o zachowaniu się ludzi, którzy podejmują decyzje jak ograniczone środki przeznaczyć na zaspokojenie potrzeb w taki sposób, aby podejmujący decyzję uzyskał maksimum satysfakcji. Jeżeli dobrobyt jednostki będzie wzrastał, to będzie rósł dobrobyt społeczny i gospodarka narodowa będzie się dobrze rozwijać.

Książka „Edukacja ekonomiczna polskiego społeczeństwa” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 164 stron i została wydana w 2016 r. Cena 39.82 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Edukacja ekonomiczna polskiego społeczeństwa"
Beniamin Noga, Marian Noga, Agnieszka Dejnaka - autor m.in.:
Rynek ropy naftowej a bezpieczeństwo - okładka książki
Rynek ropy naftowej a bezpieczeństwo energetyczne... Marian Noga, Paweł Stępkowski, Mirosław Pietrucha;
Innowacje w biznesie - okładka książki
Innowacje w biznesie Aniela Styś, Agnieszka Dejnaka (red.);
Kultura a ekonomia - okładka książki
Kultura a ekonomia Marian Noga;
Marketing społeczny w organizacjach - okładka książki
Marketing społeczny w organizacjach komercyjnych... Agnieszka Dejnaka, Barbara Iwankiewicz-Rak, Joanna Nogieć, Piotr Spychała;
Działalność informacyjna członków - okładka książki
Działalność informacyjna członków gospodarstwa... Agnieszka Dejnaka, Stefan Forlicz, Wanda Patrzałek;
Produkty podobne:
Wybrane zagadnienia z biznesu cz. - okładka podręcznika
Wybrane zagadnienia z biznesu cz. 2 Franciszek Kabat, Marian Pietraszewski