pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Narzędziownia. Jak badaliśmy (niewidzialne) miasto

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bęc Zmiana
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 223 s.
Wymiar: 120x200 mm
EAN: 9788362418237
ISBN: 978-83-62418-23-7
Data: 2013-05-24
18.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Narzędziownia prezentuje metodologiczne zaplecze projektu Niewidzialne miasto, użyte w nim narzędzia badawcze oraz przebieg terenowych eksploracji. Książka składa się z czterech podstawowych części, poświęconych roli języka, obrazu i technologii w badaniach społecznych, a także problemom popularyzowania wiedzy naukowej.

Książka powinna być pomocna tym wszystkim, którzy prowadzą badania nad życiem społecznym, ale jest również próbą uwrażliwienia na pułapki zastawiane przez proste rozwiązania technologiczne (takie jak aparaty fotograficzne, strony internetowe, arkusze kalkulacyjne czy programy do edycji tekstów), przez metafory, których używamy opisując świat oraz przez media pozwalające komunikować światu to, co w trakcie badań ustaliliśmy. Publikacja zachęca też do porozmawiania o faktach, a więc o tym, o czym (również w naukach społecznych) się nie dyskutuje. Faktami w tym wypadku są narzędzia badawcze, zaś celem rozmowy - pokazanie, jak ogromna jest ich moc w programowaniu naszych działań.

Książka "Narzędziownia. Jak badaliśmy (niewidzialne) miasto" - Rafał Drozdowski, Maciej Frąckowiak, Marek Krajewski, Łukasz Rogowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Bęc Zmiana. Książka posiada 223 stron i została wydana w 2012 r. Cena 18.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.