pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dwa kolory

Autor książki:

Jerzy Zalewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: 2 Kolory
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 242x170 mm
EAN: 9788364649080
ISBN: 978-83-6464-908-0
Data: 2015-05-05
35.04  49.00  13.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Lech i Jarosław Kaczyńscy, Bogdan Borusewicz, Andrzej Gwiazda, Antoni Macierewicz, Jan Olszewski, Jan Rokita, Ryszard Bugaj, Lech Dymarski, Maciej Zalewski - naoczni świadkowie i uczestnicy transformacji w rozmowach z Jerzym Zalewskim przeprowadzonych do filmu pt. "Dwa Kolory" odsłaniają kulisy polskiej transformacji.

Rozmówcy autora to wybitni politycy, którzy w trakcie realizacji filmu opisują dwa nurty polskiej opozycji, które można by nazwać niepodległościowym i rewizjonistycznym, a także oceniają okres transformacji i przedstawiają warunki brzegowe III RP. Ponieważ ich losy są (były) bardzo różne, odmienna też jest interpretacja i pamięć, stąd książka ma charakter historycznego świadectwa. Wydaje się również, że przedstawiony przez nich opis świata polskiej polityki - opozycji w PRL- u i III RP - wyjaśnia bądź przybliża do wiedzy, dlaczego IV RP, która miała lada moment nadejść, nie była trwale możliwa i dlaczego mogło dojść do katastrofy smoleńskiej. Jednocześnie, ponieważ rozmówcy autora opowiadają tę samą historię, dotyczącą tych samych wydarzeń, a każda rozmowa jest integralną częścią książki, kolejnym jej rozdziałem, strukturalne Dwa kolory przypominają film Akire Kurosawy Rashamon, w którym to samo wydarzenie opowiada kilkoro świadków, pamiętając je inaczej i wyciągając z niego odmienne bądź różniące się wnioski. Ponieważ autor Jerzy Zalewski jest wrogiem rewizjonizmu w naturalny sposób wśród rozmówców przewagę mają politycy z nurtu patriotycznego.

Książka "Dwa kolory" - Jerzy Zalewski - oprawa twarda - Wydawnictwo 2 Kolory. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2015 r. Cena 35.04 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Zalewski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Resortowe dzieci. Służby - okładka książki

Resortowe dzieci. Służby

Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz
Studia nad wyborami. Polska 2005-2006 - okładka książki

Studia nad wyborami. Polska 2005-2006

Jacek Raciborski (Red.)
Nietykalni. Kulisy polskich prywatyzacji. - okładka książki

Nietykalni. Kulisy polskich prywatyzacji. Prawdziwa...

Piotr Nisztor, Wojciech Dudziński
Produkty podobne:
Ostatni wywiad. Lech Kaczyński - okładka książki

Ostatni wywiad. Lech Kaczyński

Lech Kaczyński, Łukasz Warzecha
Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana - okładka książki

Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana

Marcin Dzierżanowski, Anna Gielewska