pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Duch Święty daje wam życie. Pomoc w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.Program zgodny ze wskazaniami KEP

Autor książki:

Michał Wilk

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 205x280 mm
EAN: 9788374828390
ISBN: 978-83-7482-839-0
Data: 2017-09-04
Cena wydawcy: 19.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Duch Święty daje wam życie to ciekawa i kompleksowa pomoc dydaktyczna dla katechetów i duszpasterzy przygotowujących młodych ludzi do przyjęcia sakramentu bierzmowania, która może stanowić znakomitą podstawę do rozmów o znaczeniu sakramentów dla człowieka wierzącego oraz o zasadach życia chrześcijańskiego.

Zawarte w publikacji materiały można wykorzystać jako gotowe elementy scenariusza katechezy, a proponowane w nich pytania z pewnością pomogą katechetom w moderowaniu interesujących i inspirujących młodzież dyskusji.

Każda część opracowania została oparta na wybranych fragmentach biblijnych, które opatrzono wnikliwym, ale przystępnym komentarzem faktograficznym, historycznym i teologicznym, a także licznymi odwołaniami do prawa kanonicznego i Katechizmu Kościoła katolickiego. Niezwykle interesującym dopełnieniem każdego z rozdziałów są starannie dobrane fragmenty książek, które będą inspirującym punktem wyjścia do rozmowy z młodymi ludźmi na temat ich własnych przeżyć i doświadczeń. Z kolei obecne w publikacji odniesienia do ikonografii, a także liczne reprodukcje z pewnością poszerzą ich wiedzę, nie tylko tę religijną, lecz także tę dotyczącą historii kultury i sztuki chrześcijańskiej.

Wszystkie omawiane w publikacji zagadnienia zgodne są z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski.

Książka "Duch Święty daje wam życie. Pomoc w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.Program zgodny ze wskazaniami KEP" - Michał Wilk - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2017 r.