pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Doping w sporcie

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 486 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788320059199
ISBN: 978-83-2005-919-9
Data: 2019-12-04
166.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Doping w wielu krajach coraz częściej zaczyna być problemem społecznym, na tyle poważnym, że istnieje coraz większa potrzeba wdrażania programów terapeutycznych mających pomóc osobom uzależnionym od stosowania środków dopingujących. Substancji tych przybywa z roku na rok. Ich nielegalna produkcja i wprowadzanie do obrotu jest coraz częściej kontrolowane przez grupy i organizacje przestępcze. Przeciwdziałanie tej patologii polega na ciągłych zmianach regulacji sportowych i powszechnie obowiązującego prawa. Część państw wprowadza do porządku prawnego sankcje karne za łamanie reguł antydopingowych. Najbardziej zatrważający jest fakt, że wspomaganie farmakologiczne przestało dotyczyć wyłącznie zawodników profesjonalnych i coraz częściej publikowane są dane na temat wspomagania farmakologicznego wśród sportowców amatorów.

Niniejsza książka porusza różne aspekty dopingu. Także i te, które dowodzą, że nie zawsze w przypadku pozytywnego wyniku badań antydopingowych, sportowiec zasługuje na potępienie czy ostracyzm. Każdego z nas może dotyczyć niebezpieczeństwo zastosowania w dobrej wierze produktów z niedeklarowanymi w składzie substancjami, groźnymi dla zdrowia i życia. Świadomość tego problemu i jego powaga, wymaga wiedzy wśród lekarzy, farmaceutów, fizjoterapeutów, dietetyków, trenerów, sportowców, działaczy, dziennikarzy, czy też kibiców. Wzrost świadomości na temat zagrożeń związanych ze stosowaniem niedozwolonych substancji wspomagających, pomoże toczyć walkę z dopingiem, nie tylko w sporcie profesjonalnym lecz również amatorskim.

Książka "Doping w sporcie" - praca zbiorowa - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 486 stron i została wydana w 2019 r. Cena 166.80 zł. Zapraszamy na zakupy!