pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jest człowiek z niepełnosprawnością. Pola refleksji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Silva Rerum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 255 s.
Wymiar: 240x170 mm
EAN: 9788365697141
ISBN: 978-83-6569-714-1
Data: 2017-12-20
53.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W świecie współczesnym nastaje coraz większe zrozumienie problemów człowieka z niepełnosprawnością. Coraz większy postęp w zakresie wiedzy humanistycznej i wiedzy medycznej przyczynia się do poznawania człowieka z niepełnosprawnością i uwzględniania jego realnych i rzeczywistych potrzeb, możliwości i ograniczeń. Zygmunt Bauman w swoich rozważaniach podkreśla, iż obecność "obcych ponowoczesnych" nie jest już dziś problemem. Chodzi więc o to, aby nie dążyć do wyeliminowania człowieka niepełnosprawnego,
ale żeby nauczyć się z nim żyć i aby jakość wspólnego życia była satysfakcjonująca tak dla osób doświadczonych niepełnosprawnością, jak i zdrowych.

W obliczu trudnej i złożonej codzienności osób z niepełnosprawnością pragniemy zaprezentować Czytelnikowi publikację, która z jednej strony ukaże różne perspektywy doświadczania niepełnosprawności, przybliżając
zmagania z nią, z drugiej zaś wskaże praktyczne rozwiązania (szczególnie w sferze edukacji i rehabilitacji) ułatwiające wejście i bycie w społeczeństwie.

Zebrane teksty dotyczą zarówno problematyki dorosłych osób z niepełnosprawnością, jak również i dzieci.

Beata Antoszewska, Iwona Myśliwczyk

Książka "Jest człowiek z niepełnosprawnością. Pola refleksji" - oprawa miękka - Wydawnictwo Silva Rerum. Książka posiada 255 stron i została wydana w 2017 r. Cena 53.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.