pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Filozofowie i zwykli ludzie - okładka książki
Filozofowie i zwykli ludzie pozycja dostępna
Nowe rozważania 3 - okładka książki
Nowe rozważania 3 pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Don Kichote w krainie filozofów. O kichotyzmie Pokolenia 98 jako poszukiwaniu...
książka:

Don Kichote w krainie filozofów. O kichotyzmie Pokolenia 98 jako poszukiwaniu nowoczesnej formuły

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 432 s.
EAN: 9788323129219
ISBN: 978-83-2312-921-9
Data: 2013-01-16
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Don Kichote w krainie filozofów. O kichotyzmie Pokolenia 98 jako poszukiwaniu nowoczesnej formuły - Iwona Krupecka - opis książki:

Tematem książki jest kichotyzm filozoficzny, ujęty jako spoiwo Pokolenia 98, nieformalnej grupy wpływowych myślicieli hiszpańskich przełomu XIX i XX wieku. Praca została podzielona na dwie części. Pierwsza pokazuje, w jaki sposób dokonało się przejście od interpretacji dzieła literackiego do zastosowania tego dzieła jako narzędzia wyjaśniania rzeczywistości. Druga przedstawia koncepcje filozoficzne, wypracowane w trakcie analizy utworu Cervantesa i zogniskowane wokół zagadnienia podmiotu, zarówno indywidualnego, jak i zbiorowego. Główna para bohaterów - Don Kichote i Sanczo Pansa - posłużyła do stworzenia dynamicznej wizji podmiotowości, nieustannie rozdartej między tym, co idealne, a tym, co materialne, własne i obce, trwałe i ulotne.

Książka „Don Kichote w krainie filozofów. O kichotyzmie Pokolenia 98 jako poszukiwaniu nowoczesnej formuły” - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Książka posiada 432 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Don Kichote w krainie filozofów. O kichotyzmie Pokolenia 98 jako poszukiwaniu..."