pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dobro dziecka. Perspektywa pedagogiczna i prawna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ignatianum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788376143385
ISBN: 978-83-7614-338-5
Data: 2022-05-13
47.01  64.00  16.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Zmieniający się kontekst socjokulturowy, nowe ideologie, transformacja wartości, zwłaszcza wartości moralnych, aktualizują potrzebę analiz nad dobrem dziecka. W czasach dynamicznych zmian społecznych jest wręcz konieczne - zarówno w wymiarze teorii, jak i praktyki edukacyjnej - podejmowanie zagadnień związanych z kategorią dobra dziecka. Na to zapotrzebowanie próbują odpowiedzieć autorzy niniejszej książki.

Opracowanie stanowi interesujący i wartościowy materiał, inspirujący do rozwijania pedagogicznej refleksji nad dobrem dziecka i sposobami jego urzeczywistniania. Różnorodność tematów sprawia, że książka może mieć szerokie grono odbiorców wśród teoretyków i praktyków edukacji.

Dr hab. Danuta Opozda, prof. KUL

Prezentowana praca jest swego rodzaju debatą nad dobrem dziecka. Odsłania te najbardziej znaczące i kreatywne problemy życia, rozwoju i edukacji dzieci, ukazuje niezbędne warunki gwarantujące im pomyślne, ludzkie, bezpieczne dzieciństwo oraz analizuje wybrane aspekty dobra dziecka. Jest ważnym studium interdyscyplinarnym, w którym analizy pedagogiczne, socjologiczne i psychologiczne wyrażają wspólną troskę o przyszłość dziecka.

Książka stanowi istotny wkład w rozwój teorii i praktyki pedagogicznej i z pewnością przyczyni się do poszerzenia jej perspektywy badawczej. Formułowane interesujące wnioski mogą być z powodzeniem zastosowane w praktyce, a niektóre z nich mogą się stać sygnałem do poszukiwań nowych, lepszych rozwiązań. Sądzę, że ta wieloaspektowa praca dobrze wpisuje się w nurt nowej pedagogiki dziecka i wzbudzi zainteresowanie wielu pedagogów, studentów, rodziców, opiekunów oraz wychowawców.

Dr hab. Katarzyna Segiet, prof. UAM

Książka "Dobro dziecka. Perspektywa pedagogiczna i prawna" - Elżbieta Włodek, Zbigniew Solak, Tomasz Gurdak - oprawa miękka - Wydawnictwo Ignatianum. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2017 r. Cena 47.01 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]