pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dlaczego Papież miał zginąć?

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Arsarti
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 40 s.
Wymiar: 205x140 mm
EAN: 9788395719783
ISBN: 978-83-9571-978-3
Data: 2022-01-10
27.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zamach na Jana Pawła II był niewątpliwie jednym z wydarzeń, po których świat wstrzymał oddech. Dramat, który rozegrał się na pl. Świętego Piotra 13 maja 1981 roku jest powszechnie znany. Mimo to, wciąż nie potrafimy w pełni odtworzyć anatomii tej zbrodni. Historycy są zgodni, że zaangażowanie tajnych służb komunistycznej Bułgarii w logistykę zamachu nie mogło mieć miejsca bez wiedzy Kremla. Ale wielu elementów tego zdarzenia ciągle nie znamy, a być może nie poznamy ich nigdy. Niewiele osób ma świadomość, że rok później doszło do kolejnej próby zamachu w Fatimie. Oba te wydarzenia wspomina ich świadek. Dla historyków jest to cenne źródło, dla wiernych ważne świadectwo.

Książka "Dlaczego Papież miał zginąć?" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Arsarti. Książka posiada 40 stron i została wydana w 2022 r. Cena 27.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Marian; Ocena: 5 pkt.; Data: 2022-03-23
Ks. Nęcek nie miał odwagi stanąć w obronie Kardynała rok temu, gdy bezpodstawnie oskarżano go i JPII. Doskonale wiedział, że Isakowicz-Zaleski wykorzystał niechęć do kościoła i z nienawiści do Kardynała przeinaczył fakty (milczał kilka lat nim poszedł do przełożonego i zapomniał, że wszyscy wiedzieli, że prokurator umorzył postępowanie w sprawie Szymika już w 2003 r.). Doskonale ks. Nęcek o tym wiedział, bo przez lata pracował w Kurii i o ironio odpowiadał m.in. za korespondencję. Po roku ma jednak odwagę udawać, że wszystko jest ok i pisać kolejną książkę. Ciekawe tylko, czy podobnie jak Ksiądz Kardynał czynił w przeszłości, przekaże cały dochód z jej sprzedaży na cele Fundacji?
skomentuj opinię/recenzję [+]