pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Dezinformacja
Dezinformacja 26.74 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Pierścień węża
Pierścień węża 18.78 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Dobry gliniarz
Dobry gliniarz 24.59 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Serdeczna krew
Serdeczna krew 24.63 zł pozycja dostępna!
książka:

Dezinformacja. Były szef wywiadu ujawnia metody dławienia wolności, zwalczania religii i wspierania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788328310728
ISBN: 978-83-2831-072-8
Data: 2015-10-21
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Dezinformacja. Były szef wywiadu ujawnia metody dławienia wolności, zwalczania religii i wspierania - Ion Mihai Pacepa, Ronald J. Rychlak - opis książki:

"Niepełna, niecałościowa informacja, czyli dezinformacja, czyli w rezultacie kłamstwo praktykowane na co dzień, wrasta nam w krew, staje się dugą naturą, ba, nieraz wręcz powinnością moralną czy narodową".

Stefan Kisielewski
Dezinformacja to ukochane narzędzie wszystkich reżimów świata. Kryje się w niej szczególne niebezpieczeństwo: ludzie pozbawieni dostępu do prawdziwych informacji stają się bardzo podatni na manipulację. Z łatwością można im wmówić każdą bzdurę i skierować ich gniew w dowolnym kierunku. Najlepszym przykładem potęgi dezinformacji jest wpływ, jaki na rządy i społeczeństwa wolnego świata wywierał ZSRR, gdzie do perfekcji opanowano jej zasady. Gigantyczny aparat zakłamywania historii, fabrykowania "dowodów", oczerniania ważnych osób, grup etnicznych czy nawet całych krajów, podburzania przeciw innym i wywoływania nienawiści funkcjonował od czasu rewolucji październikowej aż po koniec zimnej wojny... A właściwie funkcjonuje nadal.

O tym aparacie, technikach i celach dezinformacji, a także o sposobach demaskowania kłamstw sowieckiej propagandy opowiada książka gen. Pacepy i prof. Rychlaka. Bez ogródek, wprost ze źródła: Ion Pacepa to były szef rumuńskiego wywiadu, a Ronald Rychlak to profesor prawa, a także specjalista od historii religii. Ten tandem poprowadzi Cię przez zawiłe labirynty międzynarodowych afer, pokaże, jaką partię szachów Sowieci rozgrywali z USA i co z tego wynikło, a także jak subtelne formy może przybierać dezinformacja i jak się przed nią obronić. Nie przegap i nie daj się zmanipulować!

Książka „Dezinformacja. Były szef wywiadu ujawnia metody dławienia wolności, zwalczania religii i wspierania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dezinformacja. Były szef wywiadu ujawnia metody dławienia wolności,..."
Ion Mihai Pacepa, Ronald J. Rychlak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Harda - okładka książki
Harda Elżbieta Cherezińska