pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Deregulacja sektora telekomunikacyjnego

Autor książki:

Renata Śliwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 202 s.
Wymiar: 165x265 mm
EAN: 9788381023603
ISBN: 978-83-8102-360-3
Data: 2020-08-10
53.78 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Struktura książki obejmuje cztery zasadnicze rozdziały:
- w pierwszym rozdziale wyszczególniono najistotniejsze momenty regulacyjnego wymiaru procesu przemian w sektorach telekomunikacyjnych na świecie. Uwaga została skoncentrowana głównie na podejściu do dostosowań narzędzi regulacji sektorów telekomunikacyjnych w USA i Europie, w tym głównie w Wielkiej Brytanii.

- w drugim rozdziale uwaga czytelnika jest kierowana ku teoretyczno-ekonomicznym podstawom regulacji sektora telekomunikacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem dążenia deregulacyjnego objawiającego się wprowadzaniem konkurencji, wrażaniem narzędzi przynoszących efekty bliskie tym oczekiwanym w konkurencji oraz zabezpieczającym prywatne korzyści w razie sporów regulacyjnych. Uwaga zostaje zwrócona na innowacyjne narzędzie regulacyjne, jakim była regulacja pułapu cenowego.

- kolejny trzeci rozdział stanowi zarys najważniejszych uwarunkowań rozwoju sektora telekomunikacyjnego, biorących swój początek w postępie technologicznym i sięgających aż po adaptacje instytucjonalne.

- ostatnia część książki stanowi próbę komparatystycznego podejścia do przemian deregulacyjnych, obserwowanych w gospodarkach światowych.

Prezentacja zestawień porównawczych zostaje oparta na danych dostarczanych w ramach prac sprawozdawczych i badawczych, przez takie organizacje jak: Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Bank Światowy.

Książka "Deregulacja sektora telekomunikacyjnego" - Renata Śliwa - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 202 stron i została wydana w 2020 r. Cena 53.78 zł. Zapraszamy na zakupy!