pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Demaskator (kieszonkowe)
Tytuł książki:

Demaskator (kieszonkowe)

Autor książki:

John Grisham

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 110x175 mm
EAN: 9788381256049
ISBN: 978-83-8125-604-9
Data: 2019-06-12
10.85  11.40  0.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Od sędziów wymaga się, by zawsze byli uczciwi i mądrzy. Ich rzetelność, niezawisłość i bezstronność są gwarancją praworządności i stanowią podstawę całego wymiaru sprawiedliwości. Ludzie wierzą, że w interesie sędziów jest przeprowadzanie uczciwych procesów, w wyniku których poszkodowani otrzymają zadośćuczynienie, a winni poniosą zasłużoną karę. Ale co wtedy, gdy sędzia przyjmuje łapówkę lub nagina przepisy prawne i interpretuje je zgodnie z własnym widzimisię?
Lacy Stoltz jest prawniczką pracującą dla stanowej komisji etyki sędziów, która rozpatruje skargi na łamanie przez sędziów kodeksu etycznego. Jeśli komisja uzna, że są one uzasadnione, występuje o wszczęcie postępowania prowadzącego do odebrania sędziemu immunitetu i licencji prawniczej. Lacy po dziewięciu latach pracy w komisji wie, że większość nieprawidłowości wynika raczej z niekompetencji niż korupcji.
Pewnego dnia na biurku Lacy ląduje jednak sprawa oskarżenia sędziego o korupcję. Autorem skargi jest pozbawiony uprawnień adwokackich Greg Myers, który zarzuca sędzi z północnej Florydy poważne przestępstwa. Ma ona podobno wydawać stronnicze wyroki oraz przyjmować za to milionowe korzyści finansowe. Korupcja trwa, zdaniem Myersa, od wielu lat. Co jest źródłem nieuczciwych zysków? Wydaje się, że sędzia potajemnie była zaangażowana w budowę finansowanego przez mafię kasyna. Greg jak najszybciej zamierza powstrzymać ten nielegalny proceder. Jego klientem jest człowiek, który twierdzi, że zna całą prawdę i nie zawaha się donieść na sędzię odpowiednim władzom. Oczywiście zamierza działać w dobrej wierze, jak przystało na prawego obywatela. Adwokatka domyśla się, że ta sprawa będzie niezwykle niebezpieczna. Brak niezbitych dowodów zmusza ją do prowadzenia śledztwa dalece wykraczającego poza jej uprawnienia.

Książka "Demaskator (kieszonkowe)" - John Grisham - oprawa miękka - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2019 r. Cena 10.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
John Grisham - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Szajka - okładka książki

Szajka

Lajos Grendel
Performanse pamięci w literaturach - okładka książki

Performanse pamięci w literaturach i sztukach....

Mateusz Borowski, Magdalena Marszałek, Dorota Sajewska, Dorota Sosnowska, Małgorzata Sugiera
Produkty podobne:
Demaskator - okładka książki

Demaskator

John Grisham
Mama kłamie - okładka książki

Mama kłamie

Michel Bussi
Siostra (kieszonkowe) - okładka książki

Siostra (kieszonkowe)

Rosamund Lupton