pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czytanie informacyjne. Infografiki w procesach poznawczych

Autor książki:

Mateusz Leszkowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe UAM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
EAN: 9788323238010
ISBN: 978-83-2323-801-0
ISSN: 00834254
Data: 2021-02-03
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W jaki sposób czytający wyszukują punktów rozpoczęcia czytania i według jakich kryteriów tworzą własne ścieżki poznawcze w trakcie recepcji np. grafik informacyjnych?
Współczesne przekazy medialne stają się wizualnie rozdrobnione, co zauważalne jest chocby w szacie graficznej wielu podręczników, czasopism, interfejsów internetowych czy grafik informacyjnych. Media te szczególnie silnie eksponują małe porcje tekstowe i obrazowe, stając się w tym sensie pozbawione sekwencyjnego i liniowego odbioru, typowego dla recepcji literatury pięknej lub dzieła filmowego.

Autor odpowieda na pytanie, czy zróżnicowany układ graficzny (design) wpływa na prowadzenie uwagi wzrokowej i rozumienie treści przez nastoletnich odbiorców, stosując metodę pomiaru ruchów gałki ocznej (okulografii) w trakcie ekspozycji różnych typów infografik.

Rezultaty badań mogą być przydatne w projektowaniu graficznym materiałów drukowanych oraz tekstów elektronicznych.

Książka "Czytanie informacyjne. Infografiki w procesach poznawczych" - Mateusz Leszkowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe UAM. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2020 r.