pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Diagnostyka neuropsychologiczna w praktyce
Tytuł książki:

Diagnostyka neuropsychologiczna w praktyce

Autor książki:

Krzysztof Jodzio

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380851290
ISBN: 978-83-8085-129-0
Data: 2016-04-21
69.45  78.00  8.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka poświęcona jest problemom psychologicznym osób dorosłych z nabytym uszkodzeniem mózgu. Szczególny akcent położony jest na kwestię trafnego rozpoznawania (diagnozowania) zaburzeń poznawczych i behawioralnych, spowodowanych rozmaitymi incydentami mózgowymi. Współcześnie bowiem neuropsycholog zajmujący się pracą diagnostyczną staje przed nowymi i coraz bardziej licznymi wyzwaniami praktyki klinicznej, której zapotrzebowanie odzwierciedla intensywne zmiany społeczno-demograficzne zachodzące we współczesnym świecie.

Dotychczasowe standardy i metody diagnostyczne, nierzadko wywodzące się jeszcze z psychologii eksperymentalnej lat 60. XX wieku, coraz częściej okazują się niewystarczające bądź nietrafne w obliczu zagrożeń współczesności, nie wyłączając problemów zdrowotnych. W książce opisano najnowsze ujęcia diagnostyczne w neuropsychologii klinicznej na tle współczesnych przemian i zagrożeń w Polsce i na świecie, m.in. najnowsze metody obrazowania mózgu, zmiany mentalne na przestrzeni całego życia ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania osób w podeszłym wieku, czy też nieprawidłowości mózgowe w przebiegu chorób wewnętrznych.

Książka posiada nie tylko walory praktyczne (kliniczne), lecz również teoretyczne (poznawcze). Jej treść ma przekonać, że szczegółowa diagnoza zaburzeń procesów poznawczych stwarza unikalną możliwość oceny prawidłowości przebiegu tychże procesów u ludzi zdrowych. Dlatego też przygotowywana jest z myślą o klinicystach (w tym psychologach, terapeutach oraz lekarzach neurologii i psychiatrii), badaczach zachowania i jego mózgowych mechanizmów oraz studentach kierunków społecznych i medycznych.

Książka "Diagnostyka neuropsychologiczna w praktyce" - Krzysztof Jodzio - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2011 r. Cena 69.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Test Rorschacha - okładka książki
Test Rorschacha Michał Stasiakiewicz
Czytam i rozumiem cz. 1 - okładka książki
Czytam i rozumiem cz. 1 Mariola Czarnkowska, Anna Lipa