pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Człowiek, który wynalazł internet. Biografia Paula Barana
Tytuł książki:

Człowiek, który wynalazł internet. Biografia Paula Barana

Autor książki:

Wojciech Orliński

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326829369
ISBN: 978-83-2682-936-9
Data: 2019-10-02
28.15  39.99  11.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Autor książki Lem. Życie nie z tej ziemi bierze pod lupę historię człowieka, który opracował techniczne założenia internetu. Pierwsze łącze sieci według pomysłu Paula Barana uruchomiono w 1969 roku w Kalifornii, a było to możliwe po tym jak urodzony w polskim Grodnie inżynier przekonał do zainwestowania w swój pomysł amerykańskich generałów. Paul Baran pracował przy konstrukcji pierwszego komercyjnego komputera UNIVAC, pierwszej rakiety typu "cruise missile" i przy narodzinach technologii Hi-Fi. Zanim wprowadzono w życie jego pomysły, Paul Baran przewidział wideokonferencje, internetowe zakupy, a także powszechność prywatnych urządzeń interaktywnych z dostępem do wielkich baz wiedzy, dziś znanych jako laptopy i smartfony. Przewidział też związane z Internetem zagrożenia dla prywatności i demokracji. Niestety, politycy nie dorównywali mu geniuszem i tak zostało do dziś: Internet to arcydzieło inżynierii, ale od strony regulacji prawnych, kompletna fuszerka.

Lubię łączyć podróż rzeczywistą z tą odbywaną w wyobraźni. Tak naprawdę więc po prostu wyjechałem ósemką w kierunku Białegostoku, jak robią codziennie tysiące kierowców. W swojej wyobraźni byłem już jednak popkulturowym bohaterem, który wyrusza do Sudovii szukać śladów inżyniera Barana.

Wojciech Orliński

Książka "Człowiek, który wynalazł internet. Biografia Paula Barana" - Wojciech Orliński - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wojciech Orliński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Walczyły w cieniu mężczyzn - okładka książki

Walczyły w cieniu mężczyzn

Gordon Thomas, Greg Lewis
Lista. Dziennik 2005 - okładka książki

Lista. Dziennik 2005

Anda Rottenberg
Produkty podobne:
Geniusz - okładka książki

Geniusz

A. Scott Berg
Tumult i widma - okładka książki

Tumult i widma

Józef Czapski
Aleksander Wielopolski. Tom 1-2 - okładka książki

Aleksander Wielopolski. Tom 1-2

Adam M. Skałkowski