pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ziemia obiecana

Autor książki:

Obama Barack

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 880 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788326845871
ISBN: 978-83-2684-587-1
Data: 2021-03-12
53.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

We wspomnieniach z czasu prezydentury Barack Obama przedstawia dzieje nieprawdopodobnej przemiany młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. Ukazuje zarówno swoje polityczne dojrzewanie, jak i przełomowe momenty pierwszej kadencji swojej prezydentury, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i zawirowań.

Barack Obama zaprasza czytelników do Gabinetu Owalnego i Sali Sytuacyjnej Białego Domu oraz zabiera ich w podróż do Moskwy, Kairu, Pekinu i wielu innych miejsc. Poznajemy tok jego myślenia, gdy organizuje swój gabinet, zmaga się z globalnym kryzysem finansowym i mierzy z Władimirem Putinem, spiera się z generałami o amerykańską strategię w Afganistanie, podpisuje reformę Wall Street, reaguje na niszczycielską eksplozję platformy wiertniczej Deepwater Horizon i zezwala na przeprowadzenie operacji Trójząb Neptuna, w której ginie Osama bin Laden.

To niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, który założył się z historią - zaangażowanym animatorze społecznym poddanym próbie światowej polityki. Obama otwarcie pisze o siłach, które w kraju i za granicą stały mu na drodze, oraz o tym, jak życie w Białym Domu wpłynęło na jego żonę i córki. Nie obawia się mówić o wahaniach i rozczarowaniach, jednak nigdy nie wątpi w słuszność swojego przekonania, że w ramach wielkiego, amerykańskiego eksperymentu zawsze możliwy jest postęp. Były prezydent Stanów Zjednoczonych przypomina, że demokracja nie jest darem z niebios - trzeba ją dzień po dniu wspólnie budować na fundamencie empatii i porozumienia.

Książka "Ziemia obiecana" - Obama Barack - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 880 stron i została wydana w 2021 r. Cena 53.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.