pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cybulski. Podwójne salto

Autor książki:

Dorota Karaś

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788324043507
ISBN: 978-83-2404-350-7
Data: 2016-11-30
35.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Brawurowa biografia człowieka, który został legendą
BYŁO ICH DWÓCH.

Pierwszego znają wszyscy: "polski James Dean", największy gwiazdor filmowy epoki, obiekt westchnień tysięcy kobiet. Kultowy Maciek Chełmicki w Popiele i diamencie. Ginie pod kołami pociągu, dzień po otrzymaniu propozycji zagrania w amerykańskiej telewizji.

Drugiego znali nieliczni: chłopak z nerwicą natręctw i kompleksami na punkcie swojej sylwetki, z marną dykcją i kiepską pamięcią. Jego zmagania z własnym mitem, których ofiarą padają żona i syn, trwają aż do tragicznego końca.

Dorota Karaś z reporterską dociekliwością przygląda się obu obliczom Zbyszka Cybulskiego. Jako pierwsza opisuje dzieciństwo, o którym on sam nie mógł mówić w powojennej Polsce. Odsłania kulisy działalności legendarnego teatrzyku Bim-Bom i powstawania najsłynniejszych filmów tamtej epoki. Przede wszystkim jednak pyta o cenę sławy i o to, co naprawdę zabiło Zbyszka Cybulskiego.

Gdyby z ekranu naszych czasów pozostał wyłącznie on, wiedzielibyśmy o nas więcej niż z kronik wydarzeń i uczonych ksiąg
Gustaw Holoubek
Dorota Karaś - dziennikarka gdańskiego oddziału Gazety Wyborczej, współpracuje z Wysokimi Obcasami i Dużym Formatem, autorka książki "Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami".

Książka "Cybulski. Podwójne salto" - Dorota Karaś - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2016 r. Cena 35.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.