pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Człowiek. Filozoficzne wyzwanie. Filozofia na tropie człowieka

Autor książki:

Witold P. Glinkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788381420648
ISBN: 978-83-8142-064-8
Data: 2019-06-07
37.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Celem publikacji jest zasygnalizowanie zasadności i wagi podjęcia filozoficznych badań, zmierzających do uchwycenia iunctim między dwiema nominalnie kontradykcyjnymi względem siebie eksplikacjami bytu ludzkiego. Jedno z nich eksponuje niejednoznaczność, niejednolitość i historyczny wariabilizm, nieodrodnie towarzyszące bytowi ludzkiemu. Drugie, przeciwnie, domaga się ujawnienia i opisania tego, co składa się na swoistość bytu ludzkiego i przesądza o jego tożsamości, niezależnie od historyczno-kulturowego kontekstu, który niewątpliwie stanowi trwały horyzont ludzkiego istnienia - wciąż poszerzający się, obejmujący dziedzinę zjawisk podlegających nieustannej fluktuacji.

Pytanie o człowieka - stawiane w obrębie dyskursu filozoficznego - należy do pytań równie kłopotliwych, co fundamentalnych. Jego wartość tkwi w nim samym, a jego potencjał jest zarazem potencjałem filozofii - skłania do podejmowania poszukiwań, uzasadnia ich aktualność, dowodzi tego, że filozofia nie jest intelektualną rozrywką, wyobcowaną z cywilizacyjnego kontekstu współczesności.

Prezentowana monografia - dotycząca węzłowych kwestii związanych ze specyfiką filozoficznego pytania o człowieka, jego dotychczasową drogą i perspektywami - jest pierwszym tomem planowanego cyklu: Filozofia na tropie człowieka; kolejne będą poświęcone dialogicznej recepcji problematyki antropologicznej (Człowiek dialogu) oraz antropologii fundamentalnej Michaela Landmanna (Przeszłość i przyszłość antropologii fundamentalnej).

Książka "Człowiek. Filozoficzne wyzwanie. Filozofia na tropie człowieka" - Witold P. Glinkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2019 r. Cena 37.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.