pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czarodziejka z Florencji

Autor książki:

Salman Rushdie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 398 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788375102383
ISBN: 978-83-7510-238-3
Data: 2006-02-10
33.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Najnowsza, entuzjastycznie zapowiadana powieść S. Rushdiego.

Na dwór mogolskiego cesarza Akbara w Sikri przybywa złotowłosy cudzoziemiec, Mogor dell Amore. Przywozi list od angielskiej królowej Elżbiety, a także - i przede wszystkim - nieprawdopodobną opowieść, która zaczyna absorbować cesarza i staje się obsesją całego miasta. Czy jest prawdziwa? Czy jej bohaterka, zaginiona księżniczka Qara Köz,istniała naprawdę, i kim jest człowiek nazywający siebie Mogołem Miłości? A jeśli zmyśla, czy zapłaci za swe kłamstwa najwyższą cenę?
Czarodziejka z Florencji to rozsnuta między Wschodem i Zachodem, Starym i Nowym Światem historia kobiety, która w męskim świecie za wszelką cenę pragnie kierować własnym losem. Jej postać łączy dwa pozornie całkowicie obce sobie miasta - Sikri Mogołów i renesansową Florencję. Te dwa światy, tak od siebie odległe, odbijają się jeden w drugim jak w zwierciadle, bezbronne wobec czarów kobiet i zaskakująco podobne.

Rushdie zabiera czytelnika do czasów, zanim na zawsze oddzielono świat rzeczywisty od nierzeczywistego, zanim zapomniano o magii i czarodziejskich mocach czarodziejek. Jak zwykle u tego autora losy postaci historycznych - między innymi Niccola Machiavellego, perskiego szacha Ismaila czy książąt z rodu Medyceuszy - splatają się z losami wymyślonych postaci, a fakty mieszają się z baśniami. Powstała powieść, której czarowi nie sposób się oprzeć.

Książka "Czarodziejka z Florencji" - Salman Rushdie - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 398 stron i została wydana w 2008 r. Cena 33.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.