pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czarnomorze. Wzdłuż wybrzeża, w poprzek gór

Autor książki:

Michał Kruszona

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377850114
ISBN: 978-83-7785-011-4
Data: 2012-10-31
32.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Bywając w Rumunii, wielokrotnie zadawałem sobie pytanie: a gdyby tak pojechać dalej Myśl ta była niezwykle kusząca, ciekawość tego, co spotkam po drugiej stronie morza, ogromna.

Podróżować można w przestrzeni, ale też, co w moim przypadku jest odczuwalną koniecznością, w głąb czasu, a i to mało. Przyglądanie się ludziom, temu, co gra w ich duszach, w co wierzą, czego się boją, z jakiej tradycji utkali swoje życie, to dla mnie nieodłączne składniki podróżowania. Duchy zapomnianych bohaterów sprzed kilku lat i sprzed wieków towarzyszą mi podczas wszystkich wyjazdów, inspirują do opisywania tego, czego na pierwszy rzut oka nie sposób dostrzec. Spotykam je na starych podwórkach, w rzadko przez turystów odwiedzanych miastach, na zarośniętych cmentarzach. Przemawiają do mnie z pożółkłych fotografii wiszących na ścianach stuletnich domów. Tak powstała ta książka, rzeczywista i nierzeczywista. Wymyślona, ale i oddająca to, co spotkało mnie osobiście. Zachęcam do poszukiwania, często bardzo nam bliskich, duchów Czarnomorza.

Michał Kruszona  W ciągu dwóch dekad moich podróży po Europie Wschodniej i Azji zdarzyło się tak wiele, że o każdej z nich mogłaby powstać  niesamowita książka. Taką jest właśnie Czarnomorze Michała Kruszony. Odnalazłem w niej siebie i to, co w podróżach jest najbardziej ekscytujące - wyjątkowych ludzi, szczyptę szczęścia, strachu, opis zdarzeń na pograniczu rzeczywistości, a może już ową rzeczywistość przekraczających. Często po powrocie do domu zastanawiałem się, czy to, co mi się przytrafiło w Gruzji, Mołdawii i Rumunii, wydarzyło się naprawdę. Podobną tajemnicę pozostawiam do rozwiązania czytelnikom Czarnomorza. Zachęcam do lektury, a potem  - w drogę Rafał Biernacki dziennikarz TVP, Telekurier

Książka "Czarnomorze. Wzdłuż wybrzeża, w poprzek gór" - Michał Kruszona - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2012 r. Cena 32.30 zł. Zapraszamy na zakupy!