| Dane szczegółowe: | |
| Wydawca: | Zysk i S-ka |
| Rok wyd.: | 2010 |
| Oprawa: | twarda |
| Ilość stron: | 248 s. |
| Wymiar: | 215x145 mm |
| EAN: | 9788375064025 |
| ISBN: | 978-83-7506-402-5 |
| Data: | 2010-05-04 |
Opis książki:
Już tak wielu miłośników przygody z różnych krain świata wyruszyło w głąb syberyjskiej tajgi, zainspirowanych tą książką lub filmem Akiry Kurosawy na jej podstawie. Teraz Ty wybierzesz się w zaczarowaną wyprawę, by pewnej mrocznej nocy, w bezkresnym lesie spotkać niezwykłego bohatera - Dersu Uzałę.
Dersu - leśny mędrzec, myśliwy i tropiciel - to postać magiczna. Trudno dojść, na ile rzeczywista, a na ile wyidealizowana, czy może nawet -zlepiona? z wielu osobowości. Jest tak, ponieważ pozostawiła po sobie tylko pamięć swego przyjaciela Władimira Arsenjewa - oficera, topografa i badacza rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Dzięki jego talentowi pisarskiemu możemy dziś zachwycać się animistyczną filozofią Uzały.
"Odkrycie, że człowiek pierwotny może być dobry, a nawet lepszy niż człowiek cywilizowany, okazuje się głównym odkryciem podróżnika Arsenjewa. Dobroć Dersu godzi ludzi różnej rasy, różnego poziomu kultury i wykształcenia". (prof. Jacek Kurczewski)
Książka "Dersu Uzała" - Władimir K. Arsenjew - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2010 r. Cena 34.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.