pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377858721
ISBN: 978-83-7785-872-1
Data: 2016-03-30
30.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą potwierdzają tyleż dobitnie, co dowcipnie, że świat jest książką, a ci, którzy nie podróżują, kończą lekturę na jednej stronie. Podróż taka jest tym ciekawsza, głębsza i pełna niespodzianek, gdy odbywa się w towarzystwie wina, kulinariów i zwykłych ludzkich losów związanych rzemieniem wszędobylskiej historii.

Jak pisał Roger Scruton: "bez wina postrzegamy się wzajemnie takimi, jacy rzeczywiście jesteśmy, a społeczeństwa nie sposób zbudować na tak kruchej podstawie".

Tytułowe przymioty wina słusznie podkreślają, że dzięki tej książce otrzymujemy solidny zasób wiedzy o tym wykwintnym trunku wraz z ciekawymi propozycjami jego spożywania. Nie bez znaczenia jest właściwy wybór konkretnych miejsc, w tym wyjątkowych restauracji - od Sycylii po Sztokholm, od Lyonu po Budapeszt, od Jukatanu po Radżastan.

Książka chwilami prowadzi jak po sznurku ulicami Rzymu i mostami Florencji, by po chwili móc zgubić się w Alpach, górach Sardynii i Omanu, pustyniach Izraela i łąkach Cotswolds. Jest czasem bardzo praktyczna, by za chwilę stać się zabawną, a przez moment nawet wzniosłą. Nie ma żadnego klucza poza może jednym - jest taka jak wino i pijący je ludzie: nieprzewidywalna i spontaniczna.

Książka "Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą" - Tomasz Kaźmierowski, Maciej Mizerka, Artur Paszczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2016 r. Cena 30.78 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.