pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
Tytuł książki:

Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży

Autor książki:

Jan Gać

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 169x211 mm
EAN: 9788378238904
ISBN: 978-83-7823-890-4
Data: 2017-06-29
30.57  44.90  14.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka podróżniczo-historyczna o trzeciej co do wielkości wyspie Morza Śródziemnego, pierwszej pod względem bogactwa zabytków, piękna i różnorodności przyrody. Położona na morskich szlakach pomiędzy Europą, Azją i Afryką przechowuje pochodzące z różnych epok pomniki swej złożonej przeszłości, mierzonej dziesięcioma tysiącami lat dziejów. Wyspa na skrzyżowaniu Wschodu i Zachodu, ukształtowana przez wysoką kulturę hellenistyczną, rzymską i bizantyńską, została nie tak dawno podzielona na część grecką i turecką, które na naszych oczach zmierzają ku politycznej jedności. A przyroda! To wypiętrzone na wysokość prawie trzech tysięcy metrów góry pokryte sosnowymi lasami, to głębokie doliny z drobnymi wioskami na zboczach, to ukryte w śródziemnomorskich ogrodach monastery i kościoły zdobione przecudnymi freskami, to dywany anemonów ścielące się wiosną w ruinach rzymskich miast, to rosochate od starości drzewa oliwne, to niekończące się uprawy winorośli, skąd pochodzi słodko-cierpka commanadaria o niepowtarzalnym smaku. Wreszcie to wyspa plaż, słońca i ciepłego morza.

JAN GAĆ, historyk, podróżnik, fotografik. Zafascynowany przeszłością tropi jej relikty podczas licznych podróży historycznych, archeologicznych i kulturowych w krajach basenu Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i obu Ameryk. Po ukończeniu studiów fotograficznych w USA wyprawy autora przybrały również charakter zdjęciowy. Z aparatem w ręku przemierza on kontynenty w poszukiwaniu reliktów dawnych kultur i cywilizacji, utrwalając w obrazach ich ślady. Jest autorem 20 książek, w tym czterech przewodników po Ziemi Świętej, Grecji bizantyńskiej, Rzymie i o drodze do Santiago de Compostela Szlakiem Francuskim. W różnych pismach opublikował ponad 350 artykułów z dziedziny historii, sztuki i religii. Pełną listę publikacji autora można znaleźć na stronie: www.jangac.com.pl

Książka "Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży" - Jan Gać - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2017 r. Cena 30.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jan Gać - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pocztówki ze świata - okładka książki

Pocztówki ze świata

Marek Pindral
Zabawka Boga - okładka książki

Zabawka Boga

Tadeusz Biedzki
Produkty podobne:
Morskie zmagania - okładka książki

Morskie zmagania

Stefan Trzeciak
81:1 Opowieści z Wysp Owczych. - okładka książki

81:1 Opowieści z Wysp Owczych. Seria: Reportaż

Marcin Michalski, Maciej Wasielewski
Wilczy notes - okładka książki

Wilczy notes

Mariusz Wilk