pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Cud nad Potomakiem
Tytuł książki:

Cud nad Potomakiem

Autor książki:

John Ferling

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 760 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788381780612
ISBN: 978-83-8178-061-2
Data: 2019-06-19
Cena wydawcy: 74.11 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Cud nad Potomakiem - John Ferling - opis książki:

Na kartach tej porywającej kroniki amerykańskich zmagań o niepodległość John Ferling przenosi czytelnika w sam środek ponurej wojennej rzeczywistości, odtwarzając ośmioletni konflikt, pełen heroizmu, cierpienia, tchórzostwa, zdrady i żarliwego oddania. Jak ukazuje Ferling, Ameryka była bliższa poniesienia klęski niż się obecnie uznaje. Generał Washington określił zwycięstwo Stanów Zjednoczonych w najlepszy sposób, uznając je za niemal cud.
Cud nad Potomakiem to pouczający obraz amerykańskiego triumfu, w barwny sposób przedstawiający wszystkie najważniejsze starcia wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, począwszy od pierwszych strzałów na błoniach pod Lexington po kapitulację generała Cornwallisa pod Yorktown. Autor ukazuje, jak często los bitew zależał od rzeczy nieuchwytnych, takich jak umiejętność dowodzenia w ogniu walki, szczęście, popełniane błędy, nieustępliwość i element zaskoczenia. Ferling kreśli również przenikliwie portrety kluczowych postaci konfliktu, w tym generała Washingtona oraz innych amerykańskich oficerów i cywilnych przywódców. Część z nich, w tym sam Washington, jak się okazuje, nie dorównuje swej otoczonej kultem reputacji. Praca Ferlinga poświęcona jest również wielu bezimiennym ludziom, który pełnili służbę wojskową, niekiedy bez przerwy całymi latami, stawiając czoła niezliczonym niebezpieczeństwom i cierpiąc ogromną nędzę. Autor wyjaśnia, dlaczego decydowali się walczyć i poświęcać, uznając ich za zapomnianych bohaterów, którzy zapewnili Ameryce niepodległość.

Książka „Cud nad Potomakiem” - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 760 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
John Ferling - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rozwód w Budzie - okładka książki
Rozwód w Budzie Sandor Marai
Rodzina Corleone - okładka książki
Rodzina Corleone Edward Falco, Mario Puzo
Czynnik diabła - okładka książki
Czynnik diabła Craig Russell
Invictus - okładka książki
Invictus Marcin Ciszewski
Szare Płaszcze Rubież - okładka książki
Szare Płaszcze Rubież Marcin A. Guzek