pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Flota w czasie przypływu. Ameryka w wojnie

Autor książki:

James D. Hornfischer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 634 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788381780254
ISBN: 978-83-8178-025-4
Data: 2019-06-05
85.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Laureat nagrody komandora Johna Barry ego, Ligi Marynarki Stanów Zjednoczonych za rok 2017. Historyk, o którym mówi się, że robi dla marynarki wojennej to, co Stephen Ambrose dla armii, przedstawia bezprecedensowy opis nadzwyczajnej kampanii powietrznej, lądowej i morskiej, która doprowadziła Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych na szczyt potęgi i wyznaczyła powstanie USA jako globalnego supermocarstwa.
Hornfischer jest liderem w dziedzinie morskiej historii drugiej wojny światowej () pisana jego piórem rozgrywa się niczym intensywny thriller () narracja non-fiction w jej najlepszym wydaniu po prostu książka, której nie wolno przegapić James M. Scott, gazeta Charleston Post and Courier,
Potężnym uderzeniem na wyspy archipelagu Marianów w czerwcu 1944 roku Stany Zjednoczone przekroczyły barierę wojny totalnej. W swoim mistrzowskim popisie na polu dramatycznej opowieści, stanowiącej owoc szeroko prowadzonych badań nad niedawno udostępnionymi materiałami źródłowymi, James D. Hornfischer ożywia historię kampanii, która stanowiła punkt wyjścia do wymuszenia kapitulacji Japonii i na zawsze zmieniła współczesną sztukę wojny. Skupiając się na dowódcach, uczestnikach zmagań na linii frontu oraz zwykłych ludziach, Hornfischer opowiada historię kulminacji ostatniego etapu wojny na Pacyfiku w sposób odmienny niż dotychczas. Mamy tu potężne operacje desantowe na Saipanie, Tinianie i Guam; oszałamiające bitwy powietrzne słynnego Wielkiego polowania na indyki na Marianach; pierwsze użycie na szeroką skalę minerskich zespołów płetwonurków; największy samobójczy atak w czasie wojny; śmiałe operacje w małej i dużej skali, które umożliwiły przeprowadzenie strategicznej ofensywy bombowej, z kulminacją w postaci atomowych uderzeń na Hiroshimę i Nagasaki.
Od mórz środkowego Pacyfiku po wybrzeża Japonii, Flota w czasie przypływu to poruszający, autorytatywny i kinematograficzny obraz finału drugiej wojny światowej.
Imponująco przejrzysta opowieść () zachwycająca, fascynująca The Wall Street Journal,

Książka "Flota w czasie przypływu. Ameryka w wojnie" - James D. Hornfischer - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 634 stron i została wydana w 2019 r. Cena 85.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.