pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Niezwykły świat przedwojennego futbolu

Autor książki:

Remigiusz Piotrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788301206383
ISBN: 978-83-0120-638-3
Data: 2019-08-13
40.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

- Dlaczego kluby nie mogły płacić piłkarzom?
- Ile kosztowało "ustawienie" meczu w II RP?
- Jak wyglądał trening przedwojennej drużyny?
- Dlaczego rabin przerwał mecz?
"Na stadionie sportowym 20 000 ludzi wrzeszczy, denerwuje się, rzuca czapkami, demonstruje? Ze wszystkich stron Polski nerwowe telefony: wygrali czy skapitulowali?"
Książka przybliża barwny świat przedwojennego futbolu. Świat pełen sprzeczności, w którym po boiskach biegali robotnicy i inteligenci, a choć żaden z nich nie mógł na piłce zarabiać, na boku dorabiało na niej wielu. To wtedy działacze świecili przykładem a po cichu część z nich snuła misterne intrygi; gwiazdy rozbudzały wyobraźnię tłumów, by po chwili okładać się pięściami po głowach, a eleganccy dżentelmeni w kapeluszach rozprawiali na trybunach o sztuce i lżyli do utraty tchu sędziego-kalosza. To w końcu świat idealistów, romantyków i niepokornych pionierów. Pełen pasji, humoru. Dziwny i intrygujący.

Autor opowiada nam historię o tym, co jedli przedwojenni piłkarze, jak podróżowali, co im spędzało sen z powiek. Wspomina o największych skandalach, zajadłych polemikach, klubowych animozjach, osobliwych przesądach, piłkarskich zwyczajach, nadziejach, radościach i rozczarowaniach. Odkrywa słodko-gorzkie realia tego, czym był futbol w II RP, a czym niekiedy bywał i czy nadal coś nas z nim łączy.

Książka "Niezwykły świat przedwojennego futbolu" - Remigiusz Piotrowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r. Cena 40.45 zł. Zapraszamy na zakupy!