pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

CMS w bibliotekach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 180x216 mm
EAN: 9788323139744
ISBN: 978-83-2313-974-4
Data: 2018-07-26
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Systemy zarządzania treścią (Content Management Systems, CMS), zwłaszcza te o otwartym dostępie do kodu źródłowego (open source owe), stanowią ważny element infrastruktury niezbędnej, aby mogło dokonywać się tzw. otwarcie komunikacji, w tym komunikacji naukowej, literatury naukowej, edukacji. CMS-y wspierają rozwój komunikacji naukowej i otwartej nauki, a co za tym idzie, wszystkich organizacji działających w tym obszarze [...]. Systemy [...] umożliwiają gromadzenie, zarządzanie i publikowanie treści, a także budowanie rozwiązań charakterystycznych dla Internetu drugiej generacji takich jak serwisy społecznościowe, platformy do e-publikowania, pracy grupowej, organizacji konferencji, wirtualnych wystaw itd. Obsługa cyfrowych treści ma coraz większe znaczenie również z perspektywy bibliotek.

Z recenzji prof. dr hab. Jadwigi Woźniak-Kasperek
Autor podjął ważny z punktu widzenia teorii i praktyki problem wykorzystania systemów CMS o otwartym kodzie źródłowym do organizowania elektronicznych usług bibliotecznych i informacyjnych, który do tej pory nie doczekał się w polskim piśmiennictwie naukowym całościowego opracowania.

Z recenzji dr hab. Małgorzaty Fedorowicz-Kruszewskiej

Książka "CMS w bibliotekach" - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2018 r.