pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Churchill i Franco. Hiszpania w polityce Wielkiej Brytanii w okresie drugiej wojny światowej

Autor książki:

Bartosz Kaczorowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: DiG
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788371818189
ISBN: 978-83-7181-818-9
Data: 2014-04-01
33.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Pana Dra Bartosza Kaczorowskiego ma pod wieloma względami wyjątkowy charakter. Autor podjął się zbadania problemu niemal całkowicie dotąd pomijanego w polskiej historiografii, a i w historiografii światowej nie często poruszanego i niezbyt dobrze rozpoznanego. Wykonał przy tym obszerną kwerendę w archiwach brytyjskich i hiszpańskich.

Walory pracy podnosi bardzo interesująco prowadzona przez Autora narracja, która nie tylko obfituje w ciekawe informacje faktograficzne poszerzające naszą wiedzę o mało znanym fragmencie polityki brytyjskiej w czasie II wojny światowej, ale także jest nasycona niezwykle dojrzale przeprowadzoną analizą opisywanej gry politycznej. Dr Kaczorowski z powodzeniem stara się zidentyfikować cele polityczne uczestniczących w niej podmiotów, odtworzyć sposób postrzegania sytuacji przez decydentów wszystkich biorących w niej udział stron. Wskazać na czynniki (często przypadkowe), które wpływały na przyjmowane rozstrzygnięcia. Wreszcie pokazać ewolucję zajmowanych stanowisk i wytłumaczyć powody owego procesu .

dr hab. Radosław Żurawski vel Grajewski, prof. UŁ

Książka "Churchill i Franco. Hiszpania w polityce Wielkiej Brytanii w okresie drugiej wojny światowej" - Bartosz Kaczorowski - oprawa twarda - Wydawnictwo DiG. Książka posiada 196 stron i została wydana w 2013 r. Cena 33.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.