pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji
Księgarnia »
Książki »
książka:

Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 548 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788376111971
ISBN: 978-83-7611-197-1
Data: 2009-01-28
35.75  36.90  1.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji - Zbigniew Wiktor - opis książki:

Chiny od ponad 30 lat realizują program socjalistycznej modernizacji, która przyniosła rocznie średnio 9-procentowy wzrost PKB. W rezultacie ich gospodarka należy do czołówki państw świata i cechują ją absorbowanie nowoczesnych technologii, wdrażanie najnowszych innowacji i tworzenie (modernizowanie) setek milionów nowych miejsc pracy.
Chińska Republika Ludowa pod kierunkiem Komunistycznej Partii Chin nie zrezygnowała z ustroju socjalistycznego i marksizmu, lecz dostosowała je do swoich warunków historycznych i cywilizacyjnych. Najwięcej uwagi budzi opracowanie i wdrożenie mechanizmów socjalistycznej gospodarki rynkowej i polityki otwarcia, które nie tylko zdynamizowały gospodarkę, ale przyczyniły się do istotnej poprawy życia narodu chińskiego. Przedmiotem analizy jest także rola kapitalizmu państwowego, który pozostaje pod kontrolą socjalistycznego państwa i prawa. Rozwój Chin nie przebiega bezkonfliktowo, pogłębił on stare i uruchomił liczne nowe sprzeczności, które są diagnozozane i rozwiązywane przez system polityczny Chińskiej Republiki Ludowej.
Socjalistyczna modernizacja realizowana jest przy założeniu, że socjalizm jest głównym kryterium i celem rozwoju społecznego. W związku z tym Ch RL jest państwem dyktatury ludu (proletariatu), w którym rozwija się socjalistyczna demokracja. Program rozwoju Chin oparty jest na założeniach marksizmu-leninizmu, myśli Mao Zedonga, teorii Deng Xiaopmga i teorii trzech reprezentacji. Socjalizm w Chinach budowany jest zgodnie z chińską specyfiką, która zakłada tworzenie średniozamożnego harmonijnego społeczeństwa.
W polityce międzynarodowej Chiny prowadzą politykę pokoju, przeciwstawiają się zagrożeniom wojny i hegemonizmu. Z tych powodów Chiny w dobie globalizacji są nie tylko nadzieją, ale także realną podporą dla sił pokoju i postępu społecznego na całym świecie. Chiny skutecznie opanowały kryzys finansowy końca 2008 r. i można się spodziewać, że dzięki mechanizmom socjalistycznej gospodarki rynkowej jeszcze bardziej wzmocnią swój potencjał w gospodarce światowej.
Zbigniew Wiktor

Książka „Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 548 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji"
Zbigniew Wiktor - autor m.in.:
Rozwój i prognozy przyszłości Chin - okładka książki
Rozwój i prognozy przyszłości Chin w zmieniającym... Zbigniew Wiktor, Mieczysław Rakowski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Relacje Unia Europejska-Chińska - okładka książki
Relacje Unia Europejska-Chińska Republika Ludowa Paweł J. Borkowski, Łukasz Zamęcki