pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy
Tytuł książki:

Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy

Autor książki:

Tomasz Bonek

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788324079452
ISBN: 978-83-2407-945-2
Data: 2021-06-07
34.59  42.99  8.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zapomniany obóz III Rzeszy na Dolnym Śląsku. Eksperymenty na więźniach w tajnym komandzie SS. Broń, która miała odmienić losy II wojny światowej.

Mała miejscowość Dyhernfurth na Dolnym Śląsku. Niemcy budują tu ogromny zakład przemysłowy, który rozpoczyna produkcję śmiercionośnej broni. Hitler marzy bowiem o Wunderwaffe, która zapewniłaby mu szybkie zwycięstwo. Jednak to nie rakiety V1 i V2 czy bomba atomowa mają zapewnić Führerowi triumf, a broń chemiczna produkowana przez więźniów obozu ukrytego w lesie na rubieżach Rzeszy.

Naukowcy syntetyzują dla Wehrmachtu tabun i sarin, bojowe środki trujące. Testują je najpierw na małpach w ściśle tajnym laboratorium, a następnie na więźniach obozu, których nazywają elfami. Skutki oddziaływania tych substancji na organizmy są przerażające. Użyte na froncie mogą zapewnić zwycięstwo III Rzeszy. Produkowane są ich tysiące ton. Bomby i pociski wypełnione toksycznym gazem czekają na właściwy moment wojny. Jak wielkie spustoszenie ta broń siała wśród więźniów Ile zabrakło, by II wojna światowa zakończyła się inaczej Jakie tajemnice ujawnili Ci, którzy przetrwali te nieludzkie eksperymenty oraz marsze śmierci, które wyruszyły z obozu ukrytego w dolnośląskim lesie Jaką karę ponieśli ludzie odpowiedzialni za te zbrodnie Tomasz Bonek, dziennikarz i autor reportaży historycznych, przeprowadza śledztwo, w którym odkrywa nieznane karty wojennej historii i przytacza przerażające wspomnienia więźniów. O tajnym obozie i eksperymentach, o których wszyscy chcieliby zapomnieć.

Książka "Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy" - Tomasz Bonek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2021 r. Cena 34.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Bonek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
My, dzieci z obozów - okładka książki

My, dzieci z obozów

Wendy Holden
Muzea martyrologiczne w Polsce - okładka książki

Muzea martyrologiczne w Polsce i Niemczech. Pamięć...

Enrico Heitzer, Günter Morsch, Katarzyna Woniak, Robert Traba