pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polskie korzenie Izraela
Tytuł książki:

Polskie korzenie Izraela

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 816 s.
Wymiar: 235x160 mm
EAN: 9788378663751
ISBN: 978-83-7866-375-1
Data: 2021-06-07
58.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jest to obszerne studium powstałe na bazie rozległych badań przeprowadzonych przez dwóch uznanych ekspertów, dotyczące kluczowego aspektu historii syjonizmu i powstania Państwa Izraela. Opiera się nie tylko na gruntownej i obszernej znajomości materiału wtórnego, w tym wielu pamiętników i prasy polsko-żydowskiej w Izraelu, ale także na materiałach pierwotnych, pozyskanych z wielu archiwów. Autorzy wykonali kwerendy w licznych placówkach na terenie Polski, Izraela, Ukrainy i Austrii. Kolejną ważną cechą książki jest szerokie wykorzystanie źródeł literackich, przede wszystkim poezji, które nadają tej historycznej analizie istotny dodatkowy wymiar.
Książka, napisana w bardzo przystępnym stylu, jest lekturą niezbędną dla wszystkich zainteresowanych współczesną historią Żydów, stosunkami polsko-izraelskimi i polsko-żydowskimi.

Książka "Polskie korzenie Izraela" - Łukasz Tomasz Sroka, Mateusz Sroka - oprawa miękka - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 816 stron i została wydana w 2021 r. Cena 58.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Naruszone granice kulturowe. O - okładka książki

Naruszone granice kulturowe. O kondycji ludzkiej...

M. Szabłowska-Zaremba, Beata Walęciuk-Dejneka
Historia Izraela - okładka książki

Historia Izraela

Anita Shapira