pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wojna lekarzy Hitlera

Autor książki:

Bartosz T. Wieliński

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 600 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788326836565
ISBN: 978-83-2683-656-5
Data: 2021-04-14
40.56  54.99  14.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Lekarze, którzy zostali zbrodniarzami
Sympatyczny elegancik Karl Brandt oraz nielubiany flejtuch Theo Morell to dwaj lekarze, którym Adolf Hitler bezgraniczne ufał. Pierwszy był lekarzem przybocznym, towarzyszył dyktatorowi w podróżach, w razie wypadku gotów operować w każdych warunkach. Drugi był jego lekarzem osobistym, znał nawet najbardziej sekretne wybryki organizmu Adolfa i wstydliwe tajemnice jego ciała. Łączyła ich wzajemna niechęć i zaciekła rywalizacja o względy "pacjenta A."
Bartosz Wieliński śledzi jednak losy nie tylko dwóch najbliższych Hitlerowi doktorów, ale także wielu kluczowych postaci nazistowskiego środowiska medycznego, które przedłożyły wierność zbrodniarzowi ponad misję leczenia i ratowania ludzkiego życia. Wszyscy oni byli uwikłani w działanie śmiercionośnej machiny nazistowskiego systemu.

W pasjonującej książce autor łączy kropki i pokazuje, jak karierowiczostwo, żądza władzy i poczucie bezkarności stworzyły państwowy program mordowania niepełnosprawnych intelektualnie dzieci, eutanazji ludzi obciążonych chorobami dziedzicznymi, borykających się z nałogami lub cierpiących na ataki padaczki, czy wreszcie zabijania ciężko rannych żołnierzy "niewartych" transportu do szpitali i leczenia, a następnie otworzyło drogę do bestialskich eksperymentów medycznych na więźniach obozów koncentracyjnych
Tę pełną napięcia i mrożących krew w żyłach faktów książkę czyta się jak thriller.

Książka "Wojna lekarzy Hitlera" - Bartosz T. Wieliński - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 600 stron i została wydana w 2021 r. Cena 40.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Krusząc Mury Jerycha - okładka książki

Krusząc Mury Jerycha

Stanisław Gawiński
Dobry doktor z Warszawy - okładka książki

Dobry doktor z Warszawy

Elizabeth Gifford
Produkty podobne:
Zamki Czocha i Książ. Tajne kwatery - okładka książki

Zamki Czocha i Książ. Tajne kwatery Hitlera czy...

Szymon Wrzesiński, Krzysztof Urban