pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Chaos zaplanowany, czyli krótka historia o metodzie Marii Montessori

Autor książki:

Agnieszka Guzik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 66 s.
Wymiar: 235x160 mm
EAN: 9788382940596
ISBN: 978-83-8294-059-6
Data: 2022-06-08
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Pomysł stworzenia książki o metodzie włoskiej lekarki, której idee realizowane są w Katolickich Szkołach Montessori prowadzonych przez Fundację Ziarnko Maku, zrodził się w wyniku wsłuchiwania się w jej niezwykłe postulaty. Autorami tej publikacji są uczniowie, którzy doświadczyli edukacji w myśl założeń Marii Montessori. Młodzi ludzie przedstawią jej postać, przybliżą jej ważne myśli, zaprezentują spojrzenie społeczności szkolnej na metodę wykorzystywaną współcześnie i podzielą się swoją twórczością, zainspirowaną postacią tej kobiety żyjącej na przełomie XIX i XX wieku.
Mam nadzieję, że książka napisana przez dzieci, dla których powstała ta niepospolita metoda, pozwoli lepiej zrozumieć to, czym jest nauczanie i wychowanie dla dobra młodych ludzi. Pozwoli również spojrzeć oczami uczniów na to, co my, dorośli, tworzymy, i usłyszeć ich pragnienia, aby budować lepszy świat, tak jak chciała Maria Montessori.

Książka "Chaos zaplanowany, czyli krótka historia o metodzie Marii Montessori" - Agnieszka Guzik - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 66 stron i została wydana w 2022 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]