pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cały ten Kutz. Biografia niepokorna

Autor książki:

Aleksandra Klich

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788324058273
ISBN: 978-83-2405-827-3
Data: 2019-02-14
35.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nowe, uzupełnione wydanie pierwszej biografii Kazimierza Kutza
Cały ten Kutz Aleksandry Klich to znakomita biografia, napisana na szybkim oddechu, zasuwająca równie dziarsko, jak żył i tworzył jej bohater. Wyszedłszy ze śląskiego familoka, w łódzkiej Filmówce - jak sam mówił - "zapierdalał potwornie", żeby przetrwać i nadrobić dystans dzielący go od kolegów. Utalentowany i odważny, dzięki zakorzenieniu w śląskiej kulturze i wartościach stworzył filmy oryginalne, stanowiące w polskim kinie zjawisko absolutnie nowe. Jako artysta i polityk - prowokował swoją bezkompromisowością, ciętym językiem, jakim rozprawiał się z oponentami. Całe życie walczył o ukochany Śląsk, którego obraz przeobraził w mit, ale równie mocno angażował się w sprawy Polski, zatroskany narodowym szowinizmem, ksenofobią, populistycznym zaczadzeniem, ciągotami do państwa wyznaniowego.

Aleksandra Klich pokazuje nam Kutza, jakiego nie znamy. Nowe wydanie zostało uzupełnione o wspomnienia z ostatnich lat życia reżysera.

Cały ten Kutz jest w istocie opowieścią o śląskim rozgoryczeniu, peerelowskich warunkach życia codziennego i artystycznego, o ówczesnych obyczajach, snobizmach i tęsknotach, o poszukiwaniu własnej drogi twórczej i związanych z tym cierpieniach i szczęściu, o trudnościach korzystania ze zdobytej wolności. [...] to bogata, wieloplanowa, wspaniale udokumentowana i dowcipna książka o Kutzu, Śląsku, Polsce.

Małgorzata Szejnert
Aleksandra Klich - dziennikarka, autorka książek, wicenaczelna "Gazety Wyborczej" i redaktorka naczelna Wysokich Obcasów

Książka "Cały ten Kutz. Biografia niepokorna" - Aleksandra Klich - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2019 r. Cena 35.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.