pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kafka Wczesne lata

Autor książki:

Stach Reiner

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 700 s.
EAN: 9788381963251
ISBN: 978-83-8196-325-1
Data: 2021-12-07
44.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Oto pierwsza odsłona (choć w Niemczech wydana jako ostatnia) monumentalnej, rozpisanej na trzy książki (każdy tom stanowi integralną całość) biografii Franza Kafki. Jej literacki rozmach, oddech, sprawne pióro, wnikliwość analiz, szerokość spojrzenia z jednej strony, a z drugiej rzetelność badawcza w przekopywaniu się przez materiały pozostawione przez Maxa Broda, kwerendy w archiwach izraelskich i czeskich - to wszystko sprawia, że mamy przed sobą być może najpełniejszą i najciekawszą biografię autora Procesu.

Zaczynamy od lat dzieciństwa i młodości. Niech za przewodnik po zawartości posłuży kilka emblematycznych tytułów rozdziałów książki: Wielkoludy: Kafkowie z Woseku, Myśli o Freudzie, Kafka Franz, wyróżniający się uczeń, Niewinność i impertynencja, Przyjaciel Max, Pokusy, Krajobraz wewnętrzny: OPIS WALKI, U dziwek, Kawiarnie, gejsze, sztuka i kino, Rewelacyjny urzędnik pomocniczy, Idee i duchy: Buber, Steiner, Einstein, Literatura i turystyka.

A pisał Hermann Broch: W jednym jestem w każdym razie podobny do Kafki i Musila, wszyscy trzej właściwie nie mamy biografii; żyliśmy i pisaliśmy, ot i wszystko.

Książka "Kafka Wczesne lata" - Stach Reiner - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 700 stron i została wydana w 2021 r. Cena 44.95 zł. Zapraszamy na zakupy!