pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Budżetowanie w przedsiębiorstwie. Aspekty rachunkowe, finansowe i zarządcze

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 222 s.
Wymiar: 164x235 mm
EAN: 9788381028158
ISBN: 978-83-8102-815-8
Data: 2024-01-25
54.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Informacja jest podstawą racjonalnego działania, wypracowywania pozytywnych rezultatów finansowych oraz skutecznej gry rynkowej. W zmieniającej się rzeczywistości cenną metodą zarządzania - zwłaszcza finansami - jest budżetowanie.

Celem, jaki przyświecał zespołowi autorskiemu, było stworzenie kompendium wiedzy na temat budżetowania i jego wykorzystania w zarządzaniu finansami, a ponadto wykroczenie poza do tej pory przyjmowane ramy i pokazanie nowych trendów oraz możliwości zastosowania budżetowania w praktyce, zwłaszcza mikro- i małych przedsiębiorstw. W książce przedstawiono problemy i dylematy finansowe, rachunkowe i zarządcze. Przeprowadzono również dyskusje teoretyczne, a także zamieszczono rozwiązania praktyczne oraz przykłady doświadczeń zagranicznych, które z powodzeniem mogą być adaptowane na grunt polskiej praktyki finansowej i księgowej.

W książce szczegółowo omawiane są:
- system budżetowania w przedsiębiorstwie,
- budżetowanie a funkcje zarządcze w przedsiębiorstwie,
- procedura i metody budżetowania w przedsiębiorstwie,
- budżetowanie przychodów i wpływów,
- budżetowanie kosztów i wydatków,
- procedury budżetowania w mikro- i małych przedsiębiorstwach,
- wpływ budżetowania na proces zarządzania finansami.

Książka "Budżetowanie w przedsiębiorstwie. Aspekty rachunkowe, finansowe i zarządcze" - Marek Dylewski, Beata Filipiak, Piotr Szczypa - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 222 stron i została wydana w 2024 r. Cena 54.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.