pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kościół w dziejach. Seria: Amateca

Autor książki:

Guy Bedouelle OP

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 1994
Oprawa: miękka
Ilość stron: 339 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788370142162
ISBN: 83-7014-216-8
Data: 2009-05-21
9.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

/"Kościół w dziejach/" francuskiego dominikanina to jedna z niewielu syntez dziejów Kościoła katolickiego w języku polskim, opublikowanych w ostatnim pięćdziesięcioleciu. Jest tym cenniejsza, że zawarta w jednym tomie. Ma na celu w sposób bardzo zwięzły i interesujący doprowadzenie do zrozumienia historii Kościoła.

Stowarzyszenie AMATECA podjęło się wydania kompletnej serii podręczników zsynchronizowanych z nowym /"Katechizmem Kościoła Katolickiego/". Do rąk Czytelników oddawany jest pierwszy podręcznik z tej serii.
/"Kościół w dziejach/" to ogólna wizja dwudziestu wieków istnienia Kościoła rzymskiego, wzbogacające kościelną historiografię. Autor z wyraźnym znawstwem uwzględnia dzieje Kościoła na szerokim tle wydarzeń politycznych i społecznych, a przede wszystkim w łączności z nurtami umysłowymi, duchowymi i religijnymi każdej epoki.
Książma ma przede wszystkim na celu doprowadzenie do zrozumienia historii Kościoła.

Książka "Kościół w dziejach. Seria: Amateca" - Guy Bedouelle OP - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 339 stron i została wydana w 1994 r. Cena 9.71 zł. Zapraszamy na zakupy!