pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O Maryi nigdy dość. Kazania maryjne misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Wymiar: 144x204 mm
EAN: 9788375805017
ISBN: 978-83-7580-501-7
Data: 2016-10-20
15.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

O Maryi nigdy dość. Powszechnie znana jest ta myśl św. Bernarda, w której wyraża się jego szacunek i miłość do Matki Bożej. W ciągu wieków nie brakowało kaznodziejów, którzy próbowali zmierzyć się z głoszeniem wielkich tematów maryjnych, związanych z miejscem Matki Najświętszej w historii zbawienia oraz Jej przymiotami i przywilejami wynikającymi z roli, jaką odegrała i ciągle odgrywa w dziejach Kościoła.

Jednym z walorów kazań maryjnych misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej jest ich wierność zasadom odnowy kultu maryjnego. W centrum głoszonego słowa jest zawsze Jezus Chrystus. Oblaci starają się ukazywać Maryję w relacji do Trójcy Świętej i Kościoła, świadomi, że izolowanie prawd maryjnych od całej ekonomii zbawienia może prowadzić do niepożądanych w kaznodziejstwie skrajnych tendencji (maksymalistycznej, która chciałaby wszystkie prerogatywy Jezusa przypisać Maryi, jak i minimalistycznej, która z kolei pomniejsza Jej udział w dziejach zbawienia).

Bezpośredni styl, entuzjazm wiary i gorliwość ewangelizacyjna, a przede wszystkim solidne oparcie na Piśmie Świętym i nauczaniu Kościoła sprawiają, że głoszone słowo jest blisko życia i wrażliwości czytelnika.

Książka "O Maryi nigdy dość. Kazania maryjne misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej" - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2016 r. Cena 15.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.