pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biała królowa

Autor książki:

Philippa Gregory

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
EAN: 9788324584604
ISBN: 978-83-2458-460-4
Data: 2020-09-10
Cena wydawcy: 42.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Mistrzyni powieści historycznej sięga do czasów bratobójczych walk zwanych w historii Anglii Wojną Dwu Róż. Owe czasy zaciętych bojów o władzę pomiędzy dwoma zwaśnionymi rodami Yorków i Lancasterów poprzedzają epokę Tudorów.

Król Edward IV York zakochuje się w pięknej wdowie, Elżbiecie Woodville, i przed upływem miesiąca bierze ją w sekrecie za żonę. Gdy ich małżeństwo wychodzi na jaw, dostają się w sam środek walk o wpływy na królewskim dworze, gdzie muszą stawić czoło matce Edwarda. Oburzony samowolą króla hrabia Warwick, doradca Yorków, obraca się przeciwko niemu, przechodząc na stronę wrogiego obozu Lancasterów.

Elżbieta jest kochającą żoną i oparciem dla męża uwikłanego w polityczne rozgrywki. Powoduje nią namiętność, ale i ambicja - zdobywa zaszczyty dla swoich bliskich, za co przyjdzie jej wszakże zapłacić wysoką cenę. W niewyjaśnionych okolicznościach znikają w twierdzy Tower jej dwaj synowie, których losy po dziś dzień stanowią przedmiot spekulacji historyków. Philippa Gregory przedstawia portret zmysłowej kobiety o silnym charakterze, proponując jednocześnie własne, przemawiające do wyobraźni wytłumaczenie zagadki zniknięcia książąt z Tower.

Książka "Biała królowa" - Philippa Gregory - oprawa miękka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2020 r.