pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mroczne wody

Autor książki:

Philippa Gregory

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 512 s.
EAN: 9788324584826
ISBN: 978-83-2458-482-6
Data: 2021-08-30
30.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Rok 1670, wigilia letniego przesilenia. Do nędznego magazynu na brzegu Tamizy przybywa dwoje nieoczekiwanych gości. Pierwszy to bogacz, James Avery, który szuka kochanki porzuconej dwadzieścia jeden lat temu. Jako protegowany króla Karola II mógłby zaoferować jej wiele, bo właśnie Alinor, uboga właścicielka składu, może dać mu to, czego sam nie zdoła kupić - syna i dziedzica.

Drugim gościem jest piękna wenecjanka w żałobie. Przedstawia się jako synowa Alinor i oznajmia, że Rob utopił się w ciemnych wodach weneckiej laguny. Alinor jest pewna, że jej syn żyje, a wdowa to oszustka. Pisze o tym bratu, który wyjechał do Nowej Anglii i tam stara się ułożyć sobie życie gdzieś na pograniczu ziem zajętych przez angielskich osadników i tych zamieszkiwanych przez Indian.

Mroczne wody to przejmująca wędrówka z dzielnic biedy i pałaców XVII-wiecznego Londynu, przez kapiącą złotem Wenecję, po kontynent amerykański. Opowieść, która w istocie mówi o jednym: o pragnieniu. Pragnieniu miłości, bogactwa, dziecka, domu?

Książka "Mroczne wody" - Philippa Gregory - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.