pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hedvigis. Tom I. Dziedziczka królestwa

Autor książki:

Krzysztof Konopka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 366 s.
EAN: 9788382195668
ISBN: 978-83-8219-566-8
Data: 2021-12-06
28.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dwie siostry. Dwa królestwa. Jedno przeznaczenie
A.D. 1382. Polska ogarnięta wojną domową rozpętaną przez zwaśnione rody. Pogrążony w strachu lud bezsilnie obserwuje, jak pretendenci do wawelskiego tronu rozszarpują kraj. Wszyscy z nadzieją czekają na króla, który wprowadzi upragniony pokój na ziemie skąpane we krwi.

Po śmierci Ludwika Andegaweńskiego, króla Węgier i Polski, u steru królestw staje jego ukochana żona - Elżbieta z Bośni, słynąca z legendarnej urody. Ma tylko jedno pragnienie - zapewnić swoim córkom, Jadwidze i Marii, silną pozycję w życiu. Dwie małe dziewczynki muszą zmierzyć się ze spiskami możnych, którzy, nie licząc się z wolą ich ojca oraz matki, próbują je wykorzystać do rozgrywania własnych intryg. Wielka powódź, próby porwania, rozliczne spiski mające na celu wyniesie na tron kogoś innego Wszystko wskazuje na to, że droga młodziutkiej Andegawenki do królestwa z orłem w herbie będzie długa i pełna niebezpieczeństw. Czy wystarczy jej sił, by sprostać swemu przeznaczeniu

Książka "Hedvigis. Tom I. Dziedziczka królestwa" - Krzysztof Konopka - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 366 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.