pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Korona w złocie i krwi

Autor książki:

Renata Czarnecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788327162298
ISBN: 978-83-2716-229-8
Data: 2023-03-20
30.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Barwny fresk historyczny ukazujący walkę o władzę i miłość między władcami dynastii andegaweńskiej
Kontynuacja serii o jednym z najpotężniejszych rodów średniowiecznej Europy
Król Ludwik Węgierski, w którego żyłach płynie krew Andegawenów i Piastów, wraca z Neapolu po nieudanej wyprawie wojennej przeciw królowej Joannie. Dwór w Budzie jest pogrążony w żałobie po śmierci jego żony Małgorzaty Luksemburskiej. Elżbieta Łokietkówna, mimo rozpaczy syna, już rozmyśla o ponownym ożenku Ludwika i sprowadza na Węgry swoją imienniczkę Elżbietę Bośniaczkę, pragnąc zapewnić monarchii następcę tronu. Ale król nie potrafi porzucić myśli o zemście i ponownie rusza do Włoch, by pojmać Joannę Andegaweńską i poślubić jej siostrę Marię.

Przeciągająca się wojna nie daje rozstrzygnięcia i Ludwik musi przystać na pokój ze swoją rywalką. Jednak rozejm z Węgrami nie jest gwarantem spokoju królowej Neapolu, która nawet wśród najbliższych nie może czuć się bezpiecznie.

Czy Joannie uda się obronić przed siatką intryg, która ją oplata Czy Ludwik porzuci pretensje do tronu neapolitańskiego i zwróci oczy na Polskę Jego stryj król Kazimierz jak dotąd nie doczekał się syna

Książka "Korona w złocie i krwi" - Renata Czarnecka - oprawa miękka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2023 r. Cena 30.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.