pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bezpieczeństwo Polski w świetle wojny na Wschodzie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 218 s.
EAN: 9788366849945
ISBN: 978-83-6684-994-5
Data: 2022-12-01
36.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Autorzy tomu:
Bolesław Balcerowicz, Łukasz Gajewski, Stanisław Koziej, Roman Kuźniar (redaktor naukowy), Robert Kupiecki, Marek Madej, Marek Menkiszak, Grzegorz Rydlewski, Paweł Soroka
Prawdziwa wojna wróciła do Europy, do naszego sąsiedztwa. Co do istoty, jest to wojna całkowicie imperialna (podbój terytorialny dla narzucenia panowania), zgodna z rosyjską tradycją od Piotra I Wielkiego, której ideowe korzenie tkwią w wielkoruskim szowinizmie. Już okazała się porażką Rosji, ale jest też czymś więcej. To stress-test dla bezpieczeństwa międzynarodowego w końcowej fazie liberalnego porządku międzynarodowego. Spo-wodowała rewitalizację Zachodu jako formacji geopolitycznej. Przejawem tej witalności jest między innymi determinacja Zachodu w przyjściu ofierze agresji z militarnym wsparciem, dzięki któremu Ukraina była w stanie zatrzymać wielkie mocarstwo.

Jeden rezultat wojny można już uznać za pewnik: będziemy mieć do czynienia z radykalnym osłabieniem Rosji w każdym wymiarze jej potencjału, siły, zdolności i wpływów, czyli tego, co realiści w skrócie określają jednym słowem - power. Rosja na oczach świata zafundowała sobie auto-da-fé jako wielkie mocarstwo. Jest to równoznaczne z istotnym osłabieniem za-grożenia militarnego na dekady z jej strony, przynajmniej na kierunku zachodnim.

Roman Kuźniar

Książka "Bezpieczeństwo Polski w świetle wojny na Wschodzie" - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 218 stron i została wydana w 2022 r. Cena 36.08 zł. Zapraszamy na zakupy!