pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bezpieczeństwo i ryzyko w ruchu drogowym

Autor książki:

Kazimierz J. Pawelec

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 364 s.
EAN: 9788380851931
ISBN: 978-83-8085-193-1
Data: 2020-03-25
81.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor dokonuje analizy determinantów ryzykownych zachowań, podchodząc do problematyki w sposób interdyscyplinarny, jak również opierając się na własnych badaniach. Wiele uwagi poświęca agresji w ruchu drogowym i czynnikom ją wywołującym. Wskazuje, że bezcennym materiałem badawczym dla dyscypliny bezpieczeństwa ruchu drogowego są ustalenia postępowań karnych oraz w sprawach wykroczeń drogowych, o ile były one przeprowadzone w sposób wszechstronny i rzetelny. Poczesne miejsce wśród zgromadzonych dowodów zajmują opinie biegłych. Jednak do jakości pozyskiwanego materiału dowodowego można mieć wiele zastrzeżeń. Stąd obraz oceny przyczyn bywa wielokrotnie zaciemniony. Dlatego też autor proponuje szereg zmian w obowiązującym stanie prawnym, postępowaniu organów państwa, a zwłaszcza podjęcie kompleksowych badań w celu poznania etiologii zjawisk godzących zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio w bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Książka adresowana jest przede wszystkim do praktyków, tj. specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa, sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, policjantów, jak również biegłych oraz teoretyków zainteresowanych tą problematyką, a także do studentów kierunku bezpieczeństwo i prawo.

Książka "Bezpieczeństwo i ryzyko w ruchu drogowym" - Kazimierz J. Pawelec - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 364 stron i została wydana w 2020 r. Cena 81.64 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.