pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo karne i prawo wykroczeń. Skrypt

Autor książki:

Michał Grudecki, Olga Sitarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
EAN: 9788382701159
ISBN: 978-83-8270-115-9
Data: 2022-08-30
51.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka ta jest podręcznikiem, w którym omówione zostały regulacje polskiego materialnego prawa karnego i prawa wykroczeń, z wykorzystaniem licznych przykładów oraz dorobku piśmiennictwa i orzecznictwa. Na jej łamach wytłumaczeniu podlegają zarówno podstawowe pojęcia tych gałęzi prawa, jak i ich funkcje oraz zasady. Przeanalizowane zostały także reguły ponoszenia odpowiedzialności karnej i wykroczeniowej, w szczególności kwestie źródeł prawa karnego i prawa wykroczeń, struktury normatywnej przepisów oraz modelu przestępstwa i wykroczenia, form stadialnych i zjawiskowych, zasad wyłączenia odpowiedzialności karnej i wykroczeniowej, zbiegów przepisów i zbiegów przestępstw oraz wykroczeń, jak również zasad odpowiedzialności za przestępstwo i wykroczenie pod względem czasu, miejsca i względem osób. Przedstawiono także katalog kar oraz innych środków karnoprawnej reakcji na przestępstwo i wykroczenie wraz z omówieniem zasad rządzących ich orzekaniem. Skrypt został uzupełniony przykładami kazusów egzaminacyjnych oraz metodologią ich rozwiązywania.

Podręcznik jest dedykowany między innymi studentom nieprawniczych kierunków studiów, którzy w siatce studiów mają przedmiot poświęcony prawu karnemu lub prawu wykroczeń (administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, resocjalizacja). Ze względu na syntetyczną formę, może również służyć studentom oraz absolwentom prawa, jako materiał pomocniczy dla uporządkowania i utrwalenia zdobytej wiedzy z zakresu praw karnego i prawa wykroczeń. Skrypt może być także użytecznym narzędziem dla osób, które w ramach wykonywanych obowiązków, podejmują decyzje z zakresu prawa karnego lub wykroczeń - funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, SOK itp.

Książka "Prawo karne i prawo wykroczeń. Skrypt" - Michał Grudecki, Olga Sitarz - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2022 r. Cena 51.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.