pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Diagnoza i psychoterapia sprawców przemocy domowej. Bezpieczeństwo...
książka:

Diagnoza i psychoterapia sprawców przemocy domowej. Bezpieczeństwo i Zmiana

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788379303212
ISBN: 978-83-7930-321-2
Data: 2014-08-26
39.73  42.00  2.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Diagnoza i psychoterapia sprawców przemocy domowej. Bezpieczeństwo i Zmiana - Dorota Dyjakon - opis książki:

Publikacja przedstawia główne założenia, cele i etapy pracy terapeutycznej ze sprawcami przemocy domowej.

Autorka omówiła skuteczne formy pomocy psychologicznej udzielane sprawcom przemocy domowej. Przegląd niektórych propozycji opracowanych i realizowanych w Ameryce i Europie wskazuje, że istnieje duża potrzeba motywowania osób stosujących przemoc do podjęcia zmiany. Praca z ofiarą nie rozwiązuje problemu chociażby dlatego, że wiele z nich po okresach separacji powraca do związku ze sprawcą i nadal podlega przemocy. Sprawca może także szukać kolejnej ofiary lub prześladować tę samą osobę. Jak więc pomagać skutecznie Kolejnym celem książki jest dokonanie przeglądu różnych stanowisk badawczych odnoszących się do osobowości sprawcy i ukazanie, że zgromadzona wiedza nadal nie daje satysfakcjonujących odpowiedzi, wyznacza jednakże dalsze kierunki badań pogłębiające rozumienie indywidualnych mechanizmów zachowań przemocowych. W kontekście pracy terapeutycznej ze sprawcą pozwala zaś znajdować uzasadnienie dla bardzo zróżnicowanych form pomocy proponowanej osobom stosującym przemoc.

Następnym celem podręcznika jest prezentacja terapii integracyjnej jako jednego z wielu możliwych sposobów pracy psychologicznej z osobą stosującą przemoc w bliskich relacjach. Jednym ze źródeł kształtujących tę propozycję jest wieloletnie doświadczenie terapeutyczne w psychoterapii zarówno z ofiarami przemocy, osobami doznającymi chronicznego PTSD, jak i z osobami uzależnionymi od alkoholu oraz sprawcami przemocy domowej. Inną inspiracją jest praca badawcza nad zmianami, jakie zachodzą u sprawców przemocy domowej pod wpływem terapii oraz teoretyczne poszukiwania skutecznych metod i strategii pracy terapeutycznej z tą grupą osób. Prezentowane podejście jest elastyczne i może być stosowane tak w proponowanej metodologii, jak i może stanowić inspirację do własnych rozwiązań terapeutycznych.

Książka „Diagnoza i psychoterapia sprawców przemocy domowej. Bezpieczeństwo i Zmiana” - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin.

Książka posiada 192 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Diagnoza i psychoterapia sprawców przemocy domowej. Bezpieczeństwo..."
Dorota Dyjakon - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Ochrona danych osobowych w jednostkach - okładka książki
Ochrona danych osobowych w jednostkach oświaty.... Adam Balicki, Kamila Kędzierska