pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Betonia. Dom dla każdego
Tytuł książki:

Betonia. Dom dla każdego

Autor książki:

Beata Chomątowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 560 s.
Wymiar: 160x239 mm
EAN: 9788380496750
ISBN: 978-83-8049-675-0
Data: 2018-05-22
Cena wydawcy: 69.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Tokyo Lifestyle Book
Tokyo Lifestyle Book 42.15 zł pozycja dostępna!

Z fotografiami Krzysztofa Skłodowskiego
Zgrabne czteropiętrowce i przytłaczające drapacze chmur. W małych koloniach lub stojące samotnie. Otoczone zielenią lub surowym betonem. Osiedla bloków - choć wydaje nam się, że dobrze je znamy, kryją mnóstwo tajemnic i zaskakujących historii.

A są wszędzie - od metropolii po najmniejsze miejscowości. Tak liczne, że trudno je zignorować, lecz zarazem tak dobrze wtopione w krajobraz współczesnych miast, że na co dzień prawie ich nie widać. Pospolite, a jednak prowokujące, często znienawidzone, obrastające mitami. W blokach i na blokowych osiedlach mieszka dziś co najmniej dwanaście milionów Polaków. To doświadczenie uniwersalne, wspólne lokatorom betonowej krainy Krakowa, Radomia, Berlina, Londynu i podparyskich przedmieść - choć każdy ma o nim własną opowieść.

Beata Chomątowska przygląda się blokom bez uprzedzeń, z ciekawością reportera i dociekliwością badacza. "Betonia" nie jest jednak sentymentalną podróżą przez polskie, niemieckie i brytyjskie osiedla. To opowieść o idei masowego budownictwa, świetlanych szklanych domach przemienionych to w slumsy, to w luksusowe apartamentowce, a przede wszystkim brawurowa próba ukazania bloków takich, jakie są naprawdę - małych światów, które wywarły ogromny wpływ na historię współczesnej architektury.

Książka "Betonia. Dom dla każdego" - Beata Chomątowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 560 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Beata Chomątowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
4 3 2 1 - okładka książki
4 3 2 1 Paul Auster