pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bez powrotu. Życie i śmierć na K2

Autor książki:

Graham Bowley

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788380497900
ISBN: 978-83-8049-790-0
Data: 2019-01-29
22.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Pierwsi na szczyt weszli Włosi. Było to 4 sierpnia 1954 roku, ale do dziś K2, choć nie jest najwyższą górą świata, pozostaje jedną z najbardziej pożądanych, a jednocześnie najniebezpieczniejszych. Pochłonęła w sumie sześćdziesiąt sześć istnień. Z każdej dziesiątki zdobywców jeden zostaje tam na zawsze.

"Bez powrotu" to historia międzynarodowej wyprawy z sierpnia 2008 roku, w czasie której zginęło jedenaście osób. Na początku wydawało się, że Graham Bowley, reporter, który nigdy nie postawił stopy w Karakorum, nie jest najlepszym kandydatem do opisania tych dramatycznych zmagań. Okazało się jednak, że potrafił na nie spojrzeć z dystansu i z obiektywizmem, którego często brakuje uczestnikom wydarzeń. Interesowało go też coś więcej: kim są himalaiści, jak wygląda ich życie, kiedy nie są w górach, a przede wszystkim - co motywuje ich do podjęcia tak wielkiego ryzyka. Dlaczego zapragnęli zmierzyć się z górą gór.

"Bowley zbudował swoją opowieść na podstawie wywiadów z osobami, które przeżyły tragiczną wyprawę, oraz z ich rodzinami. Dzięki wytrwałej pracy stworzył przejmującą i trzymającą w napięciu relację z tego przerażającego dnia, opisując kolejne wydarzenia nieszczęście po nieszczęściu." Holly Morris, "New York Times Book Review"
"Historia niezwykłej odwagi, szaleństwa i siły przetrwania, która ukazuje pełen obraz tej tragicznej wyprawy. Bowley z niemal filmową precyzją odtwarza przebieg wydarzeń. Książka, od której nie będziecie mogli się oderwać." Justin Marozzi, "Financial Times", autor książki "Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi"
"Bowley jest nieustraszonym dziennikarzem i utalentowanym pisarzem. Wstrząsająca, bolesna książka." "Kirkus Reviews"
"Bowley przenosi nas w góry. Lawina zrywa liny, himalaistów ogarnia ciemność, a służby ratownicze próbują pomóc poszkodowanym, historia robi się tak gęsta, że nie będziecie w stanie przerwać lektury [...]. "Bez powrotu" to nie tylko książka, od której nie sposób się oderwać, ale też taka, o której długo nie przestaniecie myśleć." "Book Page"

Książka "Bez powrotu. Życie i śmierć na K2" - Graham Bowley - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2018 r. Cena 22.33 zł. Zapraszamy na zakupy!