pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Andreowia

Autor książki:

Beata Chomątowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wielka Litera
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 205x135 mm
EAN: 9788380325838
ISBN: 978-83-8032-583-8
Data: 2021-02-24
25.93  27.18  1.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rodzinna szopka krakowska z medium, legendą dziennikarską i drobnymi skandalami w tle.
Poznajcie Andrzeja, mężczyznę przed pięćdziesiątką. Właśnie dokonuje rewizji swojego życia. Powiecie, ależ to trywialne, kryzys wieku średniego. A jednak sposób, w jaki ten zodiakalny Skorpion próbuje rozliczyć się z przeszłością, okazuje się też rodzinną sagą, rozpisaną na głosy herstorią i uszczypliwym, pełnym anegdot komentarzem do wydarzeń ostatniego stulecia. No cóż, spojrzenie niegdysiejszej gwiazdy wolnej prasy, a później podpory zacnej krakowskiej redakcji, syna medium światowej sławy i ojca-zagadki, wnuka Pierwszej Krakowskiej Tramwajarki i wielkiego Redaktora nie może być pospolite. Dajcie się wciągnąć w opowieść o poszukiwaniu samego siebie, utrzymaną w konwencji szopki krakowskiej. Poznajcie plejadę barwnych postaci, może niektóre z nich kogoś Wam przypomną. Bo jak wiadomo, sowy (a w tym przypadku: karły) nie są wcale tym, czym się wydają.
Dzięki fragmentarycznej konstrukcji, elementom groteskowym, nietuzinkowym bohaterom oraz sarkastycznym spostrzeżeniom przeczulonego na własnym punkcie narratora tę znakomitą powieść można czytać na wielu poziomach - od autoironicznej opowieści o kryzysie męskości, przez metatekstową grę, po wielowątkowy komentarz do polskiej rzeczywistości końca XX i początku XXI wieku.

Książka "Andreowia" - Beata Chomątowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Wielka Litera. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Beata Chomątowska - autor m.in.:
Produkty podobne:
Dziecko Last Minute - okładka książki
Dziecko Last Minute Natasza Socha
Zapomnij o mnie - okładka książki
Zapomnij o mnie Roma Nowicz
Fado - okładka książki
Fado Andrzej Stasiuk
Droga do Achtoty - okładka książki
Droga do Achtoty Małgorzata Klunder
Jedz módl się jedz - okładka książki
Jedz módl się jedz Michael Booth
Podróże z owocem granatu - okładka książki
Podróże z owocem granatu Sue Monk Kidd, Ann Kidd Taylor