pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bestie Bandery. Kaci Małopolski Wschodniej
Tytuł książki:

Bestie Bandery. Kaci Małopolski Wschodniej

Autor książki:

Marek A. Koprowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788366481176
ISBN: 978-83-6648-117-6
Data: 2020-05-21
35.50  49.90  14.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Małopolska Wschodnia i Lubelszczyzna były kolebką ukraińskich nacjonalistów. Stąd pochodziło najwięcej morderców, którzy z ogromnym sadyzmem dawali upust swym zbrodniczym instynktom, uczestnicząc w rzeziach Polaków, Żydów i Ormian.

Oto członkowie OUN-UPA, którzy wydawali rozkazy mordowania Polaków, jak i ci, którzy z azjatyckim okrucieństwem je wykonywali. Ich nazwiska nie powinny ulec zapomnieniu. W świetle prawa międzynarodowego są zbrodniarzami winnymi ludobójstwa ludności cywilnej.

Niniejsze opracowanie bazuje na bogatym materiale źródłowym. Przytacza dokumenty OUN-UPA, zeznania ukraińskich morderców ujętych przez sowieckie organy bezpieczeństwa, a także ich wspomnienia i zapiski dostępne w innych źródłach. Przeplata się z nimi treść dokumentów sporządzonych przez polskich świadków ich zbrodni, zwłaszcza sprawozdań lokalnych Polskich Komitetów Opieki, wysyłanych do Rady Głównej Opiekuńczej.

Bestie Bandery zadają kłam oficjalnej propagandzie ukraińskiej, kreującej ukazanych tu osobników na bohaterów narodowych. Lektura tej książki pozwoli czytelnikowi zrozumieć, kim byli naprawdę.

Marek A. Koprowski
Pisarz, dziennikarz, historyk zajmujący się losami Polaków. Plonem jego wypraw i poszukiwań jest wiele książek, z czego kilkanaście ukazało się nakładem Wydawnictwa Replika. Za serię książek pod wspólnym tytułem Wołyń otrzymał Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku". Jest też laureatem nagrody "Polcul - Jerzy Bonicki Fundation" za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie.

Książka "Bestie Bandery. Kaci Małopolski Wschodniej" - Marek A. Koprowski - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2020 r. Cena 35.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bestie Bandery. Kaci Małopolski Wschodniej"
Marek A. Koprowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rok za drutami - okładka książki
Rok za drutami Adam Sitarek, Ewa Wiatr
Wołyń i Galicja Wschodnia pod okupacją - okładka książki
Wołyń i Galicja Wschodnia pod okupacją niemiecką... Łukasz Adamski, Grzegorz Hryciuk (red.)
Kresowa Atlantyda. Tom 15 - okładka książki
Kresowa Atlantyda. Tom 15 Stanisław S. Nicieja
Produkty podobne:
Wołyń we krwi 1943 - okładka książki
Wołyń we krwi 1943 Joanna Wieliczka-Szarkowa
Banderomachia - okładka książki
Banderomachia Edward Prus